SuperSport HNL, 8. kolo, 30.09.2024, 16:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ante Terzić (Split), Alen Jakšić (Split), Vice Vidović (Split)
Slaven Belupo
Susret počinje u 16:00 sati.
 U posljednjem susretu osmog kola SuperSport HNL-a Gorica dočekuje Slaven Belupo. Susret je trebao biti odigran u subotu, ali zbog natopljenog travnjaka prebačen je za danas.
1' Počeo je susret.
8' Odlična akcija Gorice, sve je Pršir sjajno napravio, dao loptu za Mikanovića, ali njegov centaršut je na kraju bio loš.
12' Odlična reakcija Banića, Martinović je gurnuo loptu za Grgića, ali Banić mu odlično ulazi u udarac.
13' Krsan pokušaj i još bolja obrana! Kapulica je ubacio za Kolara koji pokušava škaricama ali Sušak izvrsno brani!
14' Iz kornera je ubacio Pršir, Maloča odbija loptu, ona u visokom luku ide prema golu i ulazi u mrežu. No dok je lopta išla prema golu, na Suška je naletio Leš i vratar Slavena našao se na travi. Isprva je pogodak priznat, ali nakon VAR intervencije je poništen.
22' Odlična obrana Banića, Dolček je opalio izvana, Banić odbija, do lopte dolazi Caimacov i puca vrlo neprecizno.
26' Kazneni udarac za Goricu, Agbekpornu je napravio prekršaj nad Kolarom!
28'
GOL! 1:0! Najstrožu kaznu je izborio Marko Kolar, a potom je realizirao Jurica Pršir.
28' Gorica vodi 1:0! Pršir je precizno i sigurno pogodio u sam donji kut!
30'
GOL! Gorica - Slaven Belupo 1:1
Mrežu je zatresao Dominik Martinović. Asistent je Alen Grgić.
30' Veliki kiks obrane Gorice i Slaven se vraća! Upućena je lopta prema Martinoviću, Leša je preskočila, a Maloča je krivo procijenio duel i Martinović mu bježi, ulazi u 16 metara i zabija za 1:1!
41' Odlična obrana Suška, nakon ubačaja s desne strane glavom je pucao Štiglec, ali Sušak je uspio obrani.
45' Tri minute nadoknade.
45'+1'
Žuti karton dobio je Tomislav Božić.
45'+3' Kraj prvog dijela, 1:1.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
54'
Žuti karton dobio je Antonio Bosec.
55' Prvi konkretniji pokušaj u drugom dijelu, Kapulica iz okreta, Sušak nije imao problema.
56' Još opasniji pokušaj Kolara, odlično je opalio s 18 metara, ali Sušak još jednom sjajno brani.
58' Kazneni udarac za Slaven Belupo! Lopta je došla do Dolčeka koji je ostao sam pred Banićem, vratar Goričana ušao mu je u šut, pokupio ga, ali i sam je tu stradao.
61' Ipak nema kaznenog udarca, Dolček je bio u zaleđu!
61'
Žuti karton dobio je Ivan Banić.
66' Velika prilika za Slaven Belupo! Nakon gužve lopta je došla do Dolčeka koji s nekoliko metara iskosa puca preko gola.
67'
Izmjena! Izlazi Mateo Leš, ulazi Vito Čaić.
67'
Izmjena! Izlazi Luka Kapulica, ulazi Mesaque Dju.
69'
Žuti karton dobio je Mihail Caimacov.
74'
Žuti karton dobio je Luka Lučić.
75'
Izmjena! Izlazi Mihail Caimacov, ulazi Adrian Liber.
75'
Izmjena! Izlazi Dominik Martinović, ulazi Matej Šakota.
79' Gužva u kaznenom prostoru Gorice, na kraju je pucao Šakota, ali visoko preko gola.
80'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Damjan Pavlović.
80'
Izmjena! Izlazi Marko Kolar, ulazi Toni Majić.
84'
Izmjena! Izlazi Alen Grgić, ulazi Robert Murić.
90' Pet minuta nadoknade.
90'+3'
Izmjena! Izlazi Adrion Pajaziti, ulazi Martin Šlogar.
90'+4'
GOL! Gorica - Slaven Belupo 2:1
Mrežu je zatresao Martin Šlogar.
90'+4' Gorica vodi 2:1, kakva pogreška Suška! Dju je glavom odbio loptu u 16 metara gdje ju lako kupi Sušak, ali ispušta je, pratio je to Šlogar koji uzima loptu i šalje je u praznu mrežu!
90'+5'
Izmjena! Izlazi Ivan Dolček, ulazi Marco Boras.
90'+6' Kraj, Gorica odnosi pobjedu 2:1!
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!