Borac u završnici slomio otpor Krke

Petar Jenjić • ponedjeljak, 30.09.2024.

U pretposljednjem susretu drugog kola ABA lige, do pobjede je na domaćem terenu stigao Borac koji je slavio protiv Krke rezultatom 80:71...

Večeras je odigrana pretposljednja utakmica drugog kola regionalne ABA lige. Bio je to dvoboj Borca i Krke, dvije ekipe koje su u prvom kolu upisale poraz, a danas je do pobjede stigla srpska momčad koja je slavila s 80:71

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to vrlo izjednačen dvoboj u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu i nisu se odvajale na značajniju prednost. Borac je u zadnju četvrtinu ušao s poenom prednosti (59:58).

Polako, ali sigurno domaćin je tijekom posljednje četvrtine pokazivao kvalitetu više i koristio dosta promašaja svog protivnika. Nešto više od minutu prije kraja poveo je sa 76:68 i tu je utakmici bio kraj.

Prvo ime Borca bio je Diante Baldwin s 15 poena, dok je Đorđe Gagić dodao 13 poena i šest skokova. Dodajmo i Marka Pavićevića s double-double učinkom od deset poena i 11 skokova.

Najučinkovitiji je kod Krke bio Jan Špan s 14 koševa, a izdvaja se i Miha Cerkvenik sa šest poena i 13 skokova. test