Paket24 Premijer liga, skupina A, 2. kolo, 01.10.2024, 18:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 34:21 Sesvete

Zagreb uvjerljivo slavio protiv Sesveta, Filip Glavaš zabio osam golova

Mario Borko • srijeda, 02.10.2024.

U zaostalom susretu drugog kola rukometne Premijer lige, Zagreb je uvjerljivo slavio protiv Sesveta i tako ostao jedni klub bez poraza. Sesvećani su u prvom dijelu pružali solidan otpor, ali u drugom dijelu nisu mogli parirati aktualnim prvacima...

Rukometaši Zagreba pobijedili su Sesvete 34:21 u zaostalom susretu drugog kola Paket24 premijer lige – Lige A i tako ostali jedini klub te skupine bez poraza.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Derbi je ponudio zanimljivu borbu samo u prvom dijelu. Čvrste obrane krasile su tu dionicu. Za svaki pogodak trebalo se dobro namučiti. Zagrebaši su obranom 5-1, s isturenim Zvonimirom Srnom naprijed, pokušavali spriječiti brzi protok lopte gostiju i dovesti ih u svoj ritam igre.

I to su u potpunosti uspjeli. Još kada se zna da su imali sjajno raspoloženog Filipa Glavaša s realizacijom 7 od 7 u prvom dijelu, odnosno Matejom Mandićem koji je skupio šest obrana, postaje jasnije zbog čega su na poluvremenu imali četiri pogotka razlike. Sesvećani si imali samo dvije obrane u prvih 30 minuta.

Silovit je bio ulazak Zagrebaša u drugi dio. Serijom od pet pogodaka praktički su riješili pitanje pobjednika za samo pet minuta. Gostima je trebalo šest minuta u nastavku da stignu do prvog pogotka. Zbog toga je njihov trener Igor Vori pokušao ranom minutom predaha malo prodrmati svoju momčad, ali nije uspio.

Prednost Zagreba stalno je rasla. U samoj završnici, premda je na terenu bila ekipa koja je manje igrala ove sezone, ona je iznosila čak 14 pogodaka. Zagreb je drugo poluvrijeme dobio 20:11. Završilo je s golemih 34:21 čime je Zagreb potvrdio dominaciju u Ligi A.

Matej Mandić skupio je 11 obrana. Tri je dodao Ante Grbavac. Filip Glavaš se zaustavio na osam pogodaka. Kod gostiju po četiri pogotka Josipa Tomića, Nikole Jelovčića i Davora Gavrićatest