Thomas: 'Cilj nam je u svakoj četvrtini protivnika ostaviti ispod 20 poena, to smo uspjeli'

Sportnet, Mihaela Bradovski • srijeda, 02.10.2024.

Cibona je upisala prvu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. Na svom parketu slavila je sa 75:69 prtotiv Studentskog centra, a Chris Thomas bio je ponosan na nastup svojih igrača...

Trener Studentskog centra Petar Mijović priznao je kako je Cibona bila bolji protivnik i da je zasluženo slavila. Nije bio zadovoljan igrom svoje momčadi.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Evidentno je da je ovo bila loša utakmica za nas, s vrlo slabom povezanošću među igračima i velikim brojem izgubljenih lopti – oko 17-18. Iskreno, teško je očekivati pobjedu protiv Cibone u Zagrebu s takvim brojem pogrešaka. Ono što nas je krasilo u pripremnom periodu, timska igra, agresija i intenzitet, večeras je u potpunosti izostalo. Nedostajala nam je agresivnost, a u napadu smo bili nedisciplinirani, ne slijedeći plan igre, s previše individualnih rješenja. Cibona je to znala kazniti, posebno u završnicama. Naš slab postotak šuta za tri poena i izgubljene lopte su bili ključni faktori zbog kojih nismo uspjeli ostvariti bolji rezultat. S druge strane, Cibona je imala tri igrača koja su bila izvanredna – Jok, Barber u prvom poluvremenu, te Ročak koji je odigrao gotovo cijelu utakmicu. Pogađali su ključne šuteve za tri poena, posebno u trenucima kad smo se uspjeli približiti, ali nismo znali iskoristili prilike. Zasluženo su pobijedili – čestitam im na tome."

S druge strane Chris Thomas proslavio je prvu pobjedu s Cibonom u ABA ligi ove sezone. Još je pred njim puno posla, ali zadovoljan je reakcijom momčadi.

"Energično smo se branili, naš cilj je uvijek držati ekipe ispod 20 poena po četvrtini. Uspjeli smo to ostvariti u sve četiri četvrtine. Talib Zanna, moram istaknuti njega, stigao je avionom u nedjelju. Radili smo zajedno od jutra. Stigli smo u 7 ujutro, a već u 11:30 je bio na treningu. Odveo sam ga u njegov stan, išli smo u kupovinu. Kao što sam rekao, sletio je u nedjelju, a večeras je odigrao 25 minuta s velikom agresijom u obrani, što je bilo odlično za nas. Stvarno će promijeniti dinamiku naše igre. Moći ćemo igrati fizički jače i agresivnije u obrani pick and rolla. Naši igrači su svi odlično reagirali, mislim da su Ročak, Barber i Radovčić bili fenomenalni. Svi koji su bili na terenu pokazali su se odličnima i zaista sam ponosan na ekipu. Pokazali smo puno snažniji mentalitet nego protiv Zadra. Ali znate, to je proces. Mi smo mlada ekipa, tim koji se još uvijek razvija svakim danom. Samo trebamo nastaviti vjerovati, naporno raditi i vjerovati u viziju." test