Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, polufinale, 02.10.2024, 17:00 h
Ukrajina 2:3 Brazil
Brazil

Brazil nakon velike borbe i preokreta izborio finale Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2024.

Futsalska reprezentacija Brazila izborila je finale Svjetskog prvenstva. Zanimljiv dvoboj polufinala protiv Ukrajine završen je rezultatom 2:3...

Peterostruki svjetski prvaci Brazilci izborili su svoje novo finale nakon što su u polufinalu bili bolji od reprezentacije Ukrajine rezultatom 3:2.

Igraj na Europsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena Ukrajina je bila u prednosti zahvaljujući pogotku Ihora Černiavskog. Autogolom Rostislava Semenčenka u prvoj minuti nastavka Brazil je stigao do poravnanja, a za preokret je zabio Dyego.

Ihor Korsun izjednačio je rezultat na isteku 29. minute, da bi šest minuta kasnije Dyego iz penala zabio za pobjedu Brazilaca.

Brazil je bio prvak: 1989., 1992., 1996., 2008. i 2012. godine, u finalu su izgubili 2000., a brončani su bili 2004. i 2021. godine. Samo 2016. godine nije osvojio medalju.

S druge strane, Ukrajina je 1996. godine došla do polufinala, ali je na kraju završila četvrta. Za medalju će igrati protiv poraženog iz dvoboja između Francuske i Argentine, taj susret igra se u četvrtak. test