Šibenka nakon velike borbe poražena na startu Druge ABA lige

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2024.

Košarkaši Šibenke poraženi su u susretu prvog kola Druge ABA lige. Na Baldekin je stigao srpski Zlatibor koji je slavio sa 68:73...

U susretu prvog kola Druge ABA lige košarkaši Šibenke poraženi su na Baldekinu od Zlatibora 68:73. Nijedna momčad tijekom susreta nije se odvojila na veću razliku, a gosti su bili nešto mirniji i bolji kada je bilo najpotrebnije.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ozljedama poharani Šibenčani igrali su dobro pred svojim navijačima, a tijekom prvog poluvremena srpska ekipa bila je u prednosti, iako se nije odvajala na više od sedam razlike. Na poluvremenu je Zlatibor imao vodstvo 38:32.

Treća dionica donijela je preokret Šibenke koja je od zaostatka 26:42 prešla u vodstvo 44:42, a uoči zadnjih deset minuta rezultat je bio poravnat, bilo je 53:53.

Egal je ostao do samog kraja, Martin Junaković zabio je za vodstvo 68:67, a na drugoj strani odgovorio je nekadašnji igrač Zadra Petar Vujačić, 27 sekundi prije kraja. Napad Šibenika i odgovornost u rukama Junakovića koji radi nesportski prekršaj u napadu, osam sekundi prije kraja.

Uroš Paunović je zabio dva slobodna bacanja, a nakon brzog prekršaja poentirao je i Brano Đukanović za potvrdu pobjede srpske ekipe.

Đukanović je predvodio Zlatibor s 18 koševa, dok je Vujačić dodao 16 poena. Šibenka je šutirala vrlo skromnih 4/28 za tricu. Po 16 poena za domaću momčad ubacili su Renato Serdarušić, koji je imao čak 17 skokova, te Josip Jukić (deset skokova). test