Dva autogola, dva neiskorištena penala i pobjeda Feyenoorda kod Girone

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2024.

Odigrane su još dvije utakmice drugog kola Lige prvaka. Feyenoord je slavio na gostovanju kod Girone s 2:3, dok je Atalanta slavila s visokih 0:3 kod Šahtara...

Girona - Feyenoord 2:3

Odlična i sadržajna utakmica odigrana je u Gironi gdje je istoimeni domaćin ugostio Feyenoord, a do pobjede od 2:3 stigli su gosti. Vidjeli smo penale, golove, autogolove i poništene pogotke, a ipak su spretniji i sretniji bili Nizozemci.

Igraj na Europsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Girona je stigla do prednosti u 19. minuti susreta, prvi njihov pogodak uopće u europskim natjecanjima. Nakon ubačaja iz kornera Hugo Bueno nije odbio loptu, do nje je stigao David Lopez i iz blizine je skrenuo u mrežu.

Već četiri minute ksanije gosti su izjednačili. Ubacio je iz slobodnog udarca Igor Paixao, loptu glavom nije najbolje zahvatio Quinten Timber, ali istu je u vlastitu mrežu nespretno odbio Yangel Herrera.

Preokret gostiju stigao je u 33. minuti. Nakon što je zabio za 1:0, David Lopez krivo je odigrao za suigrača u sredini terena, presjekli su gosti, Igor Paixao proigrao za Antonija Milamba koji postiže svoj prvi pogodak u Ligi prvaka.

Tek što je lopta krenula s centra još jedna velika pogreška obrane, a Ivan Martin skrivio je kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Ayase Ueda, ali njegov šut pročitao je Paulo Gazzaniga.

Autogol Davida Hancka poništen je u 51. minuti zbog zaleđa i Girona nije stigla do poravnanja. U 67. minuti Bojan Miovski mogao je zabiti za 2:2 iz kaznenog udarca, dobro je pucao s 11 metara, ali odlično je obranio Timon Wellenreuther.

Ipak, španjolska momčad došla je do poravnanja u 74. minuti kada je poentirao Donny van de Beek, njegov prvi pogodak uopće nakon dvije i pol godine, od svibnja 2022. godine. Nije dugo trajalo izjednačenje i Nizozemci su poveli još jednim autogolom Ladislava Krejčija.

Prvi nastup u Ligi prvaka upisao je i Luka Ivanušec koji je ušao u igru u 82. minuti.

Šahtar - Atalanta 0:3

Nakon remija protiv Arsenala, nogometaši Atalante stigli su do prve pobjede u Ligi prvaka. Šahtar je bio domaćin u Gelsenkirchenu, a momčad iz Bergama slavila je s rutinskih 0:3, a konačan rezultat mogao je biti i viši.

Gosti su poveli u 21. minuti, nakon ubačaja Ademole Lookmana loptu je u gol pospremio Berat Djimsiti. Ovo mu je bio prvi pogodak ove sezone, za potpuno zasluženo vodstvo talijanske momčadi.

U završnici prvog poluvremena dobra kombinacija Atalante, Sead Kolašinac je asistirao za Lookmana, a Nigerijac poentirao za 0:2.

Na poluvremenu je izašao Djimsiti, a umjesto njega na teren je ušao Mario Pašalić. Atalanta je već u trećoj minuti nastavka došla do trećeg gola, ubacio je Davide Zappacosta, a glavom u mrežu skrenuo Raoul Bellanovatest