Aston Villa svladala Bayern, Lille bolji od Real Madrida, Juventus okrenuo s desetoricom

Petar Jenjić • srijeda, 02.10.2024.

Završene su i preostale utakmice drugog kola Lige prvaka. Benfica je potpuno nadigrala Atletico Madrid, Lille je svladao Real Madrid, a Aston Villa je bila bolja od Bayerna. Juventus je s igračem manje napravio preokret protiv RB Leipziga...

Aston Villa - Bayern 1:0

Nakon 9:2 pobjede protiv Dinama, Bayern je naišao na kudikamo jačeg protivnika. Aston Villa je na domaćem terenu slavila s 1:0 i ostala na maksimalnom učinku.

Igraj na Europsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U svojoj prvoj šansi, u 22. minuti, Aston Villa došla je do prednosti. Ali nakratko. Pau Torres je zabio, ali nakon pregleda snimke dosuđeno je zaleđe.

Na Villa Parku domaćin je poveo u 79. minuti. Pau Torres bio je asistent, uposlio je Jhona Durana koji je iskoristio "izlet" Manuela Neuera i prebacio njemačkog vratara za 1:0.

Benfica - Atletico Madrid 4:0

Do nove pobjede u sezoni stigla je Benfica. Portugalska momčad ostala je na maksimalnom učinku u Ligi prvaka nakon što je kod kuće nadigrala Atletico Madrid s čak 4:0.

Nakon jedne sjajne šanse koju je obranio Jan Oblak, Benfica je povela u 13. minuti. Asistenciju je upisao Fredrik Aursnes, a poentirao Kerem Akturkoglu. Turčinu je ovo deveti gol sezone, bilo za klubove, bilo za reprezentaciju.

Marcos Llorente morao je izaći iz igre u 33. minuti, a umjesto njega ušao je Nahuel Molina. Četiri minute kasnije gredu je pogodio Samuel Lino, a do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Portugalska ekipa podebljala je prednost u 52. minuti iz penala, a siguran izvođač bio je Angel Di Maria. Do novog, trećeg pogotka Benfica je stigla u 75. minuti. Iz kornera je ubacio Jan-Niklas Beste, a glavom pospremio u gol Alexander Bah.

Na 4:0 povisio je Orkun Kokcu iz novog kaznenog udarca.

Lille - Real Madrid 1:0

Real Madrid se provukao u prvom kolu protiv Stuttgarta, ali ne i u drugom. Jedan pogodak bio je dovoljan Lilleu za dolazak do prva tri boda u Ligi prvaka.

Nakon prve prijetnje gostiju preko Endricka, sjajna šansa za Lille. Udarac glavom Jonathana Davida obranio je Andrij Lunin, a u nastavku akcije Kanađanin je opet pucao, a ukrajinski golman odbio u korner.

Nakon slobodnog udarca Lillea, u finišu prvog poluvremena, rukom je igrao Eduardo Camavinga, a sudac dosudio penal nakon pregleda VAR snimke. Siguran s 11 metara bio je Jonathan David.

U 57. minuti u igru je ušao Luka Modrić umjesto Endricka.

Liverpool - Bologna 2:0

Nakon slavlja kod Milana, Liverpool je upisao i drugu pobjedu u Ligi prvaka, a prvu na Anfieldu. Slavio je protiv Bologne s 2:0.

Odmah nakon što je Thijsu Dallingi poništen gol zbog zaleđa, na drugoj strani reagirao je Liverpool i došao do vodstva. Sjajna kombinacija Redsa, ubacio je Mohamed Salah, a loptu u mrežu skrenuo Alexis Mac Allister. Mogli su gosti poravnati u 32., ali Dan Ndoye pogodio je stativu.

Redsi su podebljali prednost u 75. minuti kada se Salah izborio za prostor i pucao s 15 metara iskosa, neobranjivo za vratara Bologne.

Nikola Moro odigrao je cijeli susret za Bolognu, Martin Erlić nije ulazio u igru.

RB Leipzig - Juventus 2:3

Sjajnu utakmicu vidjeli smo u Leipzigu gdje je Juventus stigao do nove pobjede u Ligi prvaka. Večeras je s igračem manje napravio preokret i slavio s 2:3.

Odlična akcija domaće momčadi i pogodak u 30. minuti. Sjajno proigravanje Loisa Opende i još bolje primanje Benjamina Šeška koji snažnim udarcem od grede šalje loptu u gol.

Stara dama došla je do poravnanja u 50. minuti, samo minutu nakon pogođene stative. Centrirao je s lijeve strane Andrea Cambiaso, a loptu u mrežu skrenuo Dušan Vlahović koji je tako nastavio s odličnom golgeterskom formom.

Leipzig je pogodio okvir gola preko Opende u 54. minuti. Nekoliko minuta kasnije Juventus je ostao s igračem manje, Michele Di Gregorio igrao je rukom izvan svojih 16 metara i tako zaustavio šansu njemačke ekipe. Za to je zaradio izravan crven karton.

Iz tog slobodnog udarca pogođena je ruka igrača Juventusa i dosuđen penal kojeg je sigurno realizirao Benjamin Šeško. Sjajni Dušan Vlahović vratio je goste u egal fantastičnim golom u 69. minuti. Briljantni srpski nogometaš pogodio je s 18 metara pod gredu.

Stara dama nije stala na tome, već je s deset igrača napravila i preokret. Sjajan potez Francisca Conceicaa koji je predriblao jednog braniča Leipziga i poslao loptu iskosa u suprotni kut. Igrala se 83. minuta.

Sturm Graz - Club Brugge 0:1

Na polovici prvog poluvremena gosti su došli do prednosti. Raphael Onyedika uposlio je Christosa Tzolisa koji je sjajno opalio iskosa s 15 metara i poslao loptu od stative u mrežu.

Lovro Zvonarek ušao je u 82. minuti za domaću momčad, a rezultat se do kraja nije promijenio. Club Brugge stigao je do prvih bodova ove sezone, a Sturm ostao bez ijednog boda. test