Liga prvaka, 2. kolo, 02.10.2024, 21:00 h, Zagreb, Maksimir, gledatelja: 12.426
Suci: Harm Osmers, Dominik Schaal, Stefan Lupp (Njemačka)
Denis Zakaria 89' (11m)
Monaco

Dinamo je imao tri boda u džepu, ali Monaco se izvukao i upisao remi na Maksimiru

Branimir Korać • srijeda, 02.10.2024.

Nakoin blamaže u Münchenu, Dinamo je pokazao da mu je ipak mjesto u Ligi prvaka. Odigrao je odličnu utakmicu na Maksimiru protiv Monaca i šteta što nije nagrađen sa sva tri boda. U konačnici morao se zadovoljiti remijem...

George Ilenikhena
46'
9
Folarin Balogun
46'
7
Eliesse Ben Seghir
72'
27
Krepin Diatta
72'
20
Kassoum Ouattara
80'
Adi Hütter

Vrlo težak travnjak, natopljen od kiše koja je padala većim dijelom dana, a nekih sat i pol prije početka susreta samo je dodatno pojačala. Bilo je vrlo teško igrati u takvim uvjetima, ali uvjeti su bili jednaki za jedne i druge.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je bilo teško za igrati, Dinamo je izgledao agresivnije, raspoloženo za igru i već u desetoj minuti mogao je atraktivno do vodstva. Dobar pritisak Dinama, u konačnici ubačaj Ristovskog i školske škarice Petkovića, ali lopta nije išla u okvir gola.

Tri minute kasnije Nevistić nevjerojatnom reakcijom spašava Dinamo u situaciji kada su svi već vidjeli loptu u golu. Lopta se odbila vrlo sretno Minaminu od Bernauera, Japanac je bio potpuno sam pred Nevistićem po sredini gola, ali vratar Modrih nogom fantastično brani.

Bilo je jako teško kontrolirati loptu na ovom natopljenom travnjaku, a Dinamo se ipak bolje snalazio, Monaco izuzev te sretne prilike Minamina nije napravio ništa u prvom dijelu.

I kada se činilo da će se otići na odmor s 0:0, Dinamo je stigao do vodstva. U trećoj minuti nadoknade Martin Baturina povukao je napad i dao odličnu loptu na desnu stranu za Petra Sučića koji sjajno okreće čuvara i onda šmekerski prebacuje vratara za 1:0.

Krasna akcija, krasan pogodak i to u idealno vrijeme.

Adi Hütter na poluvremenu je povukao dvije izmjene, nikako nije bio zadovoljan, ali Dinamo je u drugom dijelu samo nastavio gdje je stao.

I dalje je Dinamova tranzicija bila fantastična, a znali su Modri preuzeti i kontrolu nad igrom na 30 metara od gola Monaca.

U 60. minuti Baturina se poigrao s obranom Monaca i onda pronašao Petkovića koji puca s ruba kaznenog prostora, ali u blok.

Šest minuta kasnije Dinamo povećava vodstvo. Još jedna odlična kontra koju je pokrenuo Rog, Baturina je došao do 16 metara, nije mogao nikome gurnuti u zicer i onda se oslobodio trojice i opalio s 18 metara u sami kut za 2:0!

Monaco je sve karte bacio u napad i u 74. minuti iskoristio je veliku pogrešku Ivana Nevistića i smanjio zaostatak. Nakon ubačaja iz kornera, Nevistić je zapeo za nogu Bernauera, otišao u prazno, a Salisu glavom zabija.

Iako je Monaco smanjio, Dinamo nije dopustio da ga Francuzi uguraju u 16 metara već je i dalje opasno prijetio i tranzicije.

Ipak, u završnici gosti se vraćaju. Prvo je u 87. minuti Torrente sjajno izbio glavom s gol linije nakon udarca Minamina.

Minutu kasnije kazneni udarac za Monaco, skrivio ga je Bernauer, a siguran realizator bio je Denis Zakaria koji je zabio za 2:2.

Nije bilo novih pogodaka, ostalo je 2:2, Dinamo je uzeo bod koji bi svi potpisali prije utakmice, ali nakon nje dojam je da je bio bliže pobjedi. test