Svjetsko futsalsko prvenstvo 2024, nokaut faza, polufinale, 03.10.2024, 17:00 h
Argentina 3:2 Francuska
Francuska

Argentina izborila svoje treće uzastopno finale Svjetskog prvenstva

Petar Jenjić • četvrtak, 03.10.2024.

U drugom polufinalu Svjetskog prvenstva u futsalu, Argentina je slavila protiv Francuske i izborila finalni dvoboj protiv Brazila...

Futsalska reprezentacija Argentine izborila je svoje treće uzastopno finale Svjetskog prvenstva. Nakon zlata 2016. i srebra pet godina kasnije, Gaučosi su na ovom natjecanju izborili finale pobjedom protiv Francuske s 3:2.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Argentina je povela u trećoj minuti iz penala preko Kevina Arriete. Samo tri mintue kasnije Francuska je poravnala preko Nicolasa Menendeza, a u osmoj su Gaučosi vratili prednost na svoju stranu preko Angela Claudina

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo promjene rezultata, a do novog izjednačenja Francuzi su stigli u 25. minuti. Nakon asistencije za prvi, u strijelce se za drugi gol upisao Mamadou Toure.

Arrieta je svojim drugim pogotkom na susretu u 37. minuti donio pobjedu Argentincima i plasman u još jedno finale na velikim natjecanjima.