Napoli
Napoli 3:1 Como

Napolijev odličan start se nastavlja, Como bez iznenađenja

Branimir Korać • petak, 04.10.2024.

U prvom susretu sedmog kola Serie A Napoli je ugostio Como i upisao je pobjedu 3:1. Očekivana pobjeda lidera koji je tako povećao prednost na vrhu i s reprezentativne stanke vratit će se kao vodeći...

U Napulju lagano raste euforija, Antonio Conte spušta loptu na zemlji, a njegova momčad niže pobjede. Tko se još uopće sjeća prvog kola i lošeg otvaranja kod Verone, Napoli je tada stradao 3:0, ali nakon toga upisao je pet pobjeda i remi uz gol razliku 14:2.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Petu prvenstvenu pobjedu upisao je na svom stadionu protiv Coma kojeg je svladao s 3:1 u susretu u kojem možda nije imao toliko prilika, ali ih je znao iskoristiti.

Već u 25. sekundi utakmice Napoli je stigao do vodstva nakon lijepe akcije i dodavanja Romelua Lukakua, obrana Coma reagirala je mlako i dopustila je McTominayju da primi loptu i pošalje je u mrežu.

Como se oporavio od tog ranog šoka, pogodio je vratnicu u 32., minuti sjajnim udarcem izvana Paza, a u 43. minuti je i izjednačio. Strefezza je opalio s gotovo iste pozicije izvana s 18 metara, ali on je pogodio sam kut za poravnanje.

Napoli je ipak u drugom dijelu došao do pobjede. Vrlo brzo Olivera je srušen u 16 metara, a Lukaku pogodio za 2:1 da bi u 86. minuti obrani gostiju pobjegao David Neres nakon nove asistencije Lukakua i postavio konačnih 3:1.

Lukakuu je ovo bila četvrta asistencija i na vrhu lige je s Nunom Tavaresom iz Lazija.