Split i Zadar upisali vrlo uvjerljive pobjede protiv Dubrovnika i Zaboka

Branimir Korać • petak, 04.10.2024.

Košarkaši Splita i Zadra nisu imali nikakvih problema u drugom kolu Premijer lige. Splićani su ugostili Dubrovnik i slavili 90:59, a Zadar je bio uvjerljiv u Zaboku gdje je uzeo pobjedu 85:54. I jedni i drugi upisali su i drugu ovosezonsku pobjedu...

Odlična večer za Split i Zadar koji su potvrdili status velikih favorita u susretima protiv Dubrovnika i Zaboka. I jedni i drugi slavili su s po 31 poenom razlike i tako potvrdili snagu.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadar je u Zaboku od početka krenuo snažno u obrani, ostavio je domaćina na samo devet poena u prvoj dionici i u nastavku je lako slavio. Domaćin se pokušavao vratiti vanjskim šutom, ali za tricu je šutirao tek 6/32 i samo se sve dublje zakopavao.

Najbolji kod Zadra bili su Vladimir Mihailović sa 16 poena i Krševan Klarica s 13 poena. Tyler Wahl dodao je po deset poena i skokova. Kod Zaboka Dino Cinac završio je s 15 poena, a Luka Cvitanović s 11 poena i sedam skokova.

Vrlo slično bilo je i u Splitu gdje je gostovao Dubrovnik i već na poluvremenu bilo je jasno da će domaćin uvjerljivo slaviti. Na odmoru je na semaforu stajalo 52:23 i bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom domaćin do pobjede.

Split su predvodili Vito Kučić sa 16 poena i osam asistencija i David Škarta s 13 poena. Kod Dubrovnika Eyassu Worku završio je s 21 poenom, a Andrija Blatančić dodao je 13 poena i sedam skokova. test