Ostali sportovi

Oscar Kovačić pomeo konkurenciju, postao svjetski prvak i donio Hrvatskoj treću medalju!

Sportnet, Mario Borko • subota, 05.10.2024.

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu u taekwondou koje se održava u Južnoj Koreji, član TK Prana Oscar Kovačić osvojio je zlato u kategoriji do 78 kilograma i tako Hrvatskoj donio treću medalju, drugu zlatnu na ovom prvenstvu i prvu zlatnu u muškoj konkurenciji od osamostaljenja...

Pretposljednji je dan Svjetskog juniorskog taekwondo prvenstva u Chuncheonu (Južna Koreja), a iz daleke Azije stižu sjajne vijesti. Oscar Kovačić iz TK Prana osvojio je novo zlato za Hrvatsku u kategoriji do 78 kilograma.

Do polufinala je bez izgubljene runde odnio pobjede nad Kanađaninom Emeryjem Kalarom, Rusom Mihajlom Dziadovich, Bjelorusom Jusufom Melikovim(AIN), Korejcem Tae Hyun Anom, a onda je u polufinalu svladao Iranca Amina Mohammada Ahmadvanda s 2-1.

Oscar je u finalu svladao reprezentativca Poljske rezultatom 2-0 u rundama i postao novi juniorski svjetski prvak do 78 kilograma. Jedan od najzaslužnijih za ovaj rezultat je trener Luka Vlašić

Treća je ovo medalja za Hrvatsku na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Južnoj Koreji, a prvo povijesno svjetsko juniorsko zlato za Hrvatsku.

Magdalena Matić je osvojila zlato u konkurenciji do 68 kilograma, a Marija Uglešić broncu u kategoriji do 59 kilograma.

Danas su nastupili i Maja Srhoj iz TK Marjan, Viktoria Varga iz TK Ion te Karlo Marjanović iz TK Susedgrad Sokol.

Maju Srhoj je u prvom kolu zaustavila Iranka 2-1 u rundama, dok je od Viktorije bolja bila predstavnica Mađarske. Karlo Marjanović je nakon pobjede nad Indijcem 2-0 i slobodnog drugog kola zbog ozljede protivnika, izgubio od reprezentativca Italije. test