SuperSport Prva NL, 9. kolo, 05.10.2024, 13:50 h, ŠC Rudeš, Zagreb
Suci: Jakov Titlić, Željko Bučar, Kristijan Kuduz; 4. sudac: Ante Jurić
2:0(2:0) Sesvete
Sesvete

Jovanovićevi golovi i obrane Kralja donijeli pobjedu Rudešu

Petar Jenjić • subota, 05.10.2024.

U drugoj utakmici devetog kola SuperSport Prve NL, Rudeš je na domaćem terenu slavio s 2:0 protiv Sesveta. Oba pogotka postigao je Đorđe Jovanović...

Jan Doležal
73'
8
Petar Čuić
73'
44
Marko Đira
82'
55
Mario Šuver
82'
7
Loren Maružin
88'
Jurica Jurčec
46'
18
Domagoj Regetaš
46'
19
Vanja Šare
64'
21
Jaka Korošec
64'
6
Boško Bošković
74'
Mario Rac

Nakon što je u zadnje dvije utakmice osvojio jedan bod, Rudeš se vratio pobjedama. U susretu devetog kola SuperSport Prve NL momčad Samira Toplaka bila je bolja od Sesveta s 2:0. Oba pogotka domaćin je postigao u prvom dijelu prvog poluvremena, a od 41. minute se dobro branio s igračem manje.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva šansa na susretu donijela je i prvi pogodak, odmah u 11. minuti. Ivan Tomečak lijepo je centrirao s desne strane na suprotnu stativu gdje se našao Đorđe Jovanović i glavom skrenuo loptu u mrežu za svoj prvijenac za zagrebački klub.

Deset minuta kasnije novi pogodak Rudeša. Nakon udarca Roka Brajkovića domaći su tražili penal. Sudac se nije oglasio, akcija se nastavila. Brajković je ostavio loptu za Jovanovića koji je uputio udarac, Luka Savatović nije najbolje reagirao i lopta je ušla u gol.

Nismo vidjeli puno šansi u ostatku poluvremena, a miran dvoboj, prvenstveno za domaću momčad, prekinuo je drugi žuti karton i isključenje Franka Sabljića koji je oba kobna prekršaja napravio nad Tinom Kulenovićem.

Dugo u drugom poluvremenu nismo vidjeli ništa, sve do 68. i 69. minute kada je Karlo Kralj upisao tri jako dobre obrane. Izdvaja se pokušaj Jake Korošeca izvana, a u nastavku akcije Caio Cruz je pucao glavom, no vratar Rudeša je uhvatio loptu.

Opsada gola Rudeša se nastavila, Lovro Banovec je pucao iskosa unutar kaznenog prostora, ali golman domaće momčadi još jednom je obranio. Uslijedio je nešto mirniji period igre bez šansi, ali onda se u 81. minuti ponovno ukazao Banovec s dva udarca, no obje lopte obranio je Kralj.

Rudeš se polako podiže na ljestvici, sada je na 13 bodova, dok Sesvete ostaju na dva boda više. test