SuperSport HNL, 9. kolo, 05.10.2024, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Zdenko Lovrić, Kristijan Novosel, Dino Knez; 4. sudac: Oliver Romić
2:0(1:0) Gorica
Gorica

Lokomotiva do prve domaće pobjede sezone, pala je Gorica

Petar Jenjić • subota, 05.10.2024.

U susretu devetog kola SuperSport HNL-a, Lokomotiva je kod kuće bila bolja od Gorice. Junaci pobjede bili su: Marko Vranjković i Luka Vrbančić, kao i dvostruki asistent Silvio Goričan...

Do druge pobjede sezone stigla je Lokomotiva, a prve domaće. U susretu 9. kola SuperSport HNL-a, na domaćem su terenu slavili s 2:0 protiv Gorice i tako se poravnali bodovno na ljestvici.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vidjeli smo nekoliko pokušaja Lokomotive u uvodnim minutama, ali svi su bili neprecizni. U 15. minuti uslijedio je ozbiljan pokušaj Arta Smakaja izvana, no Ivan Banić još je bolje obranio.

Domaćin je poveo u 26. minuti, Silvio Goričan ostavio je loptu za Marka Vranjkovića koji se izborio za prostor na 18-19 metara iskosa i sjajno, neobranjivo pogodio za vodstvo svoje momčadi. Nakon toga još su jednu dobru situaciju imali Lokosi pred protivničkim golom, ali bez uspjeha.

Osim slabog pokušaja Dina Štigleca iz voleja u 38. minuti, gosti nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Lokomotiva koja je zadovoljna i s prednošću otišla na predah.

Rajko Vidović očekivano je odmah posegnuo za promjenama na poluvremenu. Uveo je junaka iz proteklog kola, Martina Šlogara, kao i Mesaquea Djua, dok su iz igre izašli Mateo Leš i Marko Kolar.

Jako dobra šansa za Goricu stigla je u 63. minuti. Valentino Majstorović je lijepo proigrao Djua koji se sjurio prema golu, ali je pucao malo pokraj stative. Vranjković je mogao postići svoj drugi pogodak na susretu u 71. minuti, ali pucao je ravno u Banića nakon što je Goričan napravio veći dio posla.

Odlična intervencija vratara Gorice u 83. minuti. Pucao je Goričan, lopta je od bloka poprimila neugodan smjer, ali gostujući golman odbio je u korner. Pitanje pobjednika zaključeno je u 85. minuti. Odličan posao napravio je Goričan, ostavio loptu na rubu 16 za Luku Vrbančića koji preciznim, prizemnim udarcem, matirao Banića. test