Dino Prižmić ipak bez prolaska u finale turnira u Francuskoj

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Mladi hrvatski tenisač Dino Prižmić poražen je u polufinalu Challengera u Mouilleronu. Domaći tenisač Quentin Halys svladao ga je u dva seta...

Kvaliteta i iskustvo bili su na strani Quentina Halysa i 100. igrač svijeta zaustavio je Dinu Prižmića te ga je svladao u dva seta u polufinalu Challengera u Mouilleronu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prižmić je dosta nervozno orvorio meč i lako izgubio prvi set, u drugom je pružio jači otpor, ali nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Halysa.

Hrvatski tenisač vrlo brzo našao se u zaostatku 5:0 uz samo šest osvojenih poena, a tako visoku prednost Halys nije ispustio i sa 6:1 za 20 minuta uzeop je prvi set.

Odmah na startu drugog seta Prižmić je spasio tri break lopte, ali u sedmom hemu je pokleknuo i Halys dolazi do breaka te ubrzo mirno privodi meč kraju.

Završilo je 6:1, 6:4 i Halys prolazi u finale gdje će igrati protiv sunarodnjaka Lucasa Pouilleatest

Challenger Mouilleron, polufinale: Dino Prižmić (Hrvatska) - Quentin Halys (Francuska, 1) 1:6, 4:6