Vlašićev pogodak nije spriječio poraz Torina kod Intera, teška ozljeda Duvana Zapate

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Težak posao imao je Torino u gostima kod Intera, milanski div slavio je s 3:2, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić. Vlašić je bio strijelac iz kaznenog udarca, a neposredno prije njega tešku ozljedu zaradio je prvi napadač Torina Duvan Zapata...

Inter je stigao do četvrte ovosezonske pobjede, slavio je na San Siru protiv Torina s 3:2 u zanimljivom susretu u kojem je domaćin puno toga promašio i u konačnici morao strahovati do posljednjih sekundi.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Torino je od 20. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Guillerma Maripana, ali unatoč brojčanom deficitu, otežavao je posao Interu.

Nakon isključenja Maripana, trebalo je gostima malo vremena da se preslože, a Inter je do iskoristio i s dva gola Marcusa Thurama došao je do vodstva 2:0.

Praktički odmah nakon što je Thuram postigao drugi pogodak, Torino je smanjio zaostatak. Gvidas Gineitis odlično je proigrao Duvana Zapatu koji smanjuje na 2:1.

U drugom dijelu revija promašaja Intera. Ipak uspio je u 60. minuti doći do trećeg pogotka zahvaljujući hat-tricku Thurama i tu se činilo kako će domaćin mirno privesti dvoboj kraju.

No, nije išlo tako glatko, u 86. minuti Hakan Calhanoglu skrivio je kazneni udarac koji Nikola Vlašić sigurno realizira i smanjuje na 3:2.

Vlašić je bio pun energije i vrlo motiviran, ali njegova momčad nije uspjela doći do poravnanja.

Hrvatski reprezentativac ušao je u igru u 83. minuti, a loša vijest za Torino je izlazak iz igre na nosilima i u suzama Zapate kojem je čini se teže stradalo koljeno.

U ranijem terminu Atalanta je ugostila Genou i nanijela joj visoki poraz 5:1. Vrlo raspoložen bio je Mateo Retegui koji je postigao hat-trick, a po jedan pogodak dodali su Ederson i De Roon. Počasni pogodak za goste djelo je Jeffa Ekhatora.