Real uz Modrićevu asistenciju, Viniciusov krasan gol i ozljedu Carvajala riješio Villarreal

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2024.

Real Madrid nije podbacio u devetom kolu La Lige, ugostio je Villarreal i upisao pobjedu 2:0. Luka Modrić ponovno je predvodio Madriđane kao kapetan, a upisao je i asistenciju dok je na kraju susreta čini se težu ozljedu zaradio Dani Carvajal...

Nakon prvog ovosezonskog poraza, u Ligi prvaka protiv Lillea, Real Madrid ugostio je Villarreal i vratio se na pobjedničke staze. Slavio je s 2:0 i bodovno se izjednačio s vodećom Barcelonom koja tek treba odigrati svoj susret devetog kola kod Alavesa.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rano su domaćini načeli mrežu Villarreala, već u 14. minuti Luka Modrić iz kornera je odigrao loptu na Fedea Valverdea koji je opalio s više od 20 metara i pogodio u donji kut za vodstvo Reala.

Svega nekoliko minuta kasnije gosti su imali lijepu priliku za poravnanje, ali Nicolas Pepe iz dobre situacije pogodio je gredu.

Real je imao kontrolu nad susretom, ali nije tako lako dolazio do prilika, do odlaska na odmor vrijedi još istaknuti pokušaj Judea Bellinghama koji je prošao malo pokraj vratnice.

U drugom dijelu real je dovršio posao. U 73. minuti Vinicius Junior izveo je pravu majstoriju, sjajnim udarcem izvan kaznenog prostora pogodio je u gornji kut za 2:0.

U završnici susreta kada se očekivao kraj novi problemi za Madriđane. Dani Carvajal je prilikom izbijanja lopte uz aut liniju, koljenom pogodio u ispruženu nogu Yeremyja Pina koji ga je pokušao blokirati i tu je zaradio čini se težu ozljedu. Bilo je bolno, igrači su se okupili oko Carvajala, pružena mu je pomoć i iznesen je s terena.

Odmah nakon što je Carvajal iznesen s terena, označen je kraj susreta. Luka Modrić igrao je do 92. minute kada ga je zamijenio Lucas Vazqueztest