Gosti uzeli sve: Mega, Cedevita Olimpija, Spartak i Budućnost do vrijednih pobjeda

Branimir Korać • subota, 05.10.2024.

Odigrana su četiri susreta trećeg kola ABA lige, a u sva četiri susreta pobjedu su upisali gosti. Mega je slavila u Dubaiju, Cedevita Olimpija u Baru, Spartak u Novom Mestu, a Budućnost u Laktašima...

Budućnost je neokrznuta prošla Laktaše iako nije imala lagan posao protiv Igokee. Slavila je 76:71 u susretu u kojem je do poluvremena izgradila veliku prednost i vodila s plus 15. Sve do završnice imali su Podgoričani visoku prednost i potpuno kontrolirali dvoboj, a onda je Igokea 30 sekundi prije kraja došla na samo četiri poena minusa. Ipak, ubačaj Nikole Tanaskovića 17 sekundi prije kraja otklonio je sve dvojbe.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Budućnost su predvodili McKinley Wright s 14 poena i Kenan Kamenjaš s 12 poena i osam skokova. Mateo Drežnjak za 12 minuta ubacio je tri poena uz dva skoka.

Kod Igokee Terrell Carter ubacio je 19 poena uz pet skokova, a Dragan Milosavljević upisao je 14 poena.

Dubai je upisao prvi poraz i to na svom parketu protiv Mege koja je bila bolja s 83:80 i tako ostala sa stopostotnim učinkom. Dubai je u završnici ubačajem Anđušića izjednačio na 87:87, ali u posljednjim trenucima Kondića na šutu za tricu faulirao je Abass. Mega je dobila tri bacanja, Kondić je sva tri pogodio i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Najbolji kod Mege bili su Kosta Kondić sa 16 poena, šest skokova i pet asistencija, Filip Jović sa 16 poena i šest skokova te Jack Kayil s 15 poena i pet asistencija. Kod Dubaija Isaiah Taylor ubacio je 14 poena uz pet skokova, a Klemen Prepelič 13 poena uz sedam skokova.

Cedevita Olimpija slavila je u Baru protiv Mornara s 92:82. Ljubljančani su u drugom poluvremenu prelomili dvoboj i upisali očekivanu pobjedu.

Derek Ogbeide upisao je 17 poena, a Jaka Blažič dodao je 16 poena. Kod poraženih Branden Jenkins ubacio je 25 poena, a po 15 su dodali Ilija Đoković (šest asistencija) i Jamari Smith (pet skokova). Lovre Runjić za 35 minuta ubacio je deset poena (uz četiri skoka i pet asistencija.

Krka je bila nadomak pobjede protiv Spartaka, ali je odigrala vrlo loše posljednju dionicu i gosti su slavili preokretom. Četiri i pol minute prije kraja Tayler Persons pogodio je za 87:76 i bili su to posljednji poeni Krke na susretu. Gosti su došli do preokreta i upisali pobjedu.

Rasir Bolton briljirao je kod Spartaka s 28 poena, a kod domaćina Persons je ubacio 16 poena uz devet asistencija dok je Tibor Mirtič dodao 14 poena i sedam skokova. test