Juventus 1:1 Cagliari
Cagliari

Juventus mirno plovio prema pobjedi pa zamalo ostao bez svega

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

U podnevnom terminu Serie A, Juventus je na svom terenu dočekao Cagliari. Momčad Thiaga Motte imala je vodstvo i kontrolu utakmice, ali se u samoj završnici morala zadovoljiti s bodom...

Prvenstvene utakmice nakon tjedna Lige prvaka mogu biti vrlo nezgodne za klubove koji nastupaju u elitnom natjecanju. To je na svojoj koži osjetio Juventus koji kod kuće remizirao s Cagliarijem 1:1.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stara dama je dobro otvorila utakmicu, a sreća joj se osmjehnula u 12. minuti kad je Federico Gatti pucao glavom nakon udarca iz kuta, a lopta je pogodila Sebastiana Luperta u ruku. Sudac Livio Marinelli nije to vidio, ali je dobio poziv iz VAR sobe.

Udarac je bio relativno bezopasan, branič Cagliarija je teško mogao u padu drugačije reagirati, ali Juve je dobio kazneni udarac. Dušan Vlahović ga je uspješno realizirao iako je Simone Scuffet pročitao stranu.

Bio je to peti gol u posljednje tri utakmice za srpskog napadača koji je u sve boljoj formi.

I nakon gola Juve je dominirao, imao je preko 70 posto posjeda lopte, nekoliko velikih prilika, a Cagliari je bio bezopasan. Scuffet je skupio čak osam obrana.

Vlahović je u 78. minuti imao priliku riješiti utakmicu, ali je odbijanac nakon udarca Douglasa Luiza potpuno neometan s nekih 10 metara poslao pokraj gola. Kazna je s druge strane stigla u 85. minuti.

Luiz, koji je u igru ušao u nastavku, zakasnio je u jednom startu na Roberta Piccolija. Sudac je samo odmahnuo rukom, ali uključio se VAR i gosti su dobili priliku zabiti s bijele točke.

Rumunj Razvan Marin bio je precizan u 88. i Cagliari je izjednačio. Samo minutu kasnije, do tada vrlo raspoloženi, Francisco Conceicao je pokušao iznuditi najstrožu kaznu, a umjesto toga dobio je drugi žuti karton za simuliranje i Juve je ostao s igračem manje.

Gosti sa Sardinije su zamalo došli do sva tri boda. Adam Obert ispromiješao je u 95. minuti Luiza, potegao sa 17 metara, ali je pogodio vratnicu. Lukavi Nicolo Fagioli je s druge strane u 98. minuti izvarano iz udarca iz kuta pogodio okvir gola, ali ostalo je 1:1.

Momčad Thiaga Motte je nakon nepunih sedam kola treća s 13 bodova, ima tri pobjede i četiri remija. Ovo je bio prvi gol koji su Bianconeri primili ove sezone, a nakon reprezentativne stanke dočekuju Lazio.

Cagliari je nakon pet kola bio na dnu, ali je s tri boda kod Parme i velikim bodom kod Juventusa pobjegao iz zone ispadanja, a u idućem kolu će ugostiti Torino. test