Alaves 0:3 Barcelona
Barcelona

Lewandowski 33. hat-trickom u karijeri donio pobjedu Barceloni

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

U sklopu devetog kola španjolske LaLige, Barcelona je gostovala kod Deportivo Alavesa i bez ikakvih problema stigla do nova tri boda. Sve je bilo riješeno nakon malo više od 30 minuta igre jer je Robert Lewandowski zabio tri gola...

Nakon prvog prvenstvenog poraza kod Osasune u prošlom kolu, Barcelona je razbila Young Boyse u Ligi prvaka, a u nedjelju je stigla do osme prvenstvene pobjede u devet utakmica. Momčad Hansa-Dietera Flicka slavila je na gostovanju kod Deportivo Alavesa s 0:3.

Igraj na utakmice LaLige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Katalonci su poveli već u sedmoj minuti. Robert Lewandowski bio je najviši nakon ubačaja Raphinhe s desne strane i snažnim udarcem glavom neobranjivo pogodio za rano vodstvo svoje momčadi.

Za drugi gol u 22. minuti, kapetan Raphinha je fenomenalno probio po lijevoj strani, a Lewandowski je samo smjestio loptu u praznu mrežu. Akcija je neodoljivo podsjetila na prvi gol Dinama protiv Monaca, ali je Poljak imao puno lakši posao nego Petar Sučić nakon prodora Martina Baturine.

Lewandowski ništa nije htio prepustiti slučaju pa je u 32. minuti kompletirao svoj 33. hat-trick u karijeri. Proigrao ga je Eric Garica koji je u igru ušao u šestoj minuti nakon ozljede Ferrana Torresa, a Poljak je vrlo spretno savladalo Antonia Sivera.

Bez obzira na to što je primio tri gola, Sivera je skupio šest obrana i bio je najbolji pojedinac domaće momčadi.

Barcelona je u drugom dijelu rutinski odradila posao i na reprezentativnu stanku odlazi s 24 boda, tri više od najvećeg rivala Real Madrida. U idućem kolu Flickova momčad dočekuje Sevillu.

Alaves je izgubio treću utakmicu zaredom i stanka će mu dobro doći, a u idućem kolu Deportivo je ponovno domaćin. Na Estadio de Mendizorroza dolazi pretposljednji Real Valladolid.

Lewandowski je s tri gola poslao poruku upozorenja hrvatskim reprezentativcima koji nakon Škotske na Maksimiru idu put Poljske u sklopu četvrtog kola Lige nacija. 36-godišnji napadača je nezaustavljiv, već je na deset golova u prvenstvu, 12 u svim natjecanjima.

Ispred Poljaka su na vječnoj ljestvici hat-trickova samo Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, a novim je još malo povećao prednosti ispred Luisa Suareza koji ih ima 29.

Lewandowski je prošao brojku od 50 golova u dresu Barcelone, a samo su Samuelu Eto'o, Suarez i Laszlo Kubala u manjem broju utakmica od njega. test