Jurićeva Roma ostala bez pobjede, Erlić startao kod Bologne prvi puta nakon kolovoza

HINA, Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Popodne u Italiji je bilo zanimljivo, ali nije obilovalo golovima. Lazio je preokretom slavio protiv Empolija, Bologna je bez golova remizirala s Parmom unatoč igraču više, a Jurićeva Roma nije uspjela pobijediti u Monzi...

U pretposljednjem ogledu sedmog kola talijanske Serie A nogometaši Monze i Rome su remizirali odigravši 1:1.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon dvije prvenstvene pobjede u nizu Roma, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, tako je osvojila samo bod kod pretposljednje Monze koja je i dalje bez pobjede u novoj sezoni. Monza ima četiri remija i tri poraza.

Oba su pogotka postignuta u drugom poluvremenu. Rimljani su poveli golom Ukrajinca Artema Dovbika u 61. minuti, ali je devet minuta kasnije izjednačio Dany Mota.

Sve do kraja Roma je napadala, tražila je drugi pogodak i pobjedu, ali cilj nije ostvarila. Roma je odigrala četvrti remi u sezoni te je deveta na ljestvici.

Nije to dobra vijest za Ivana Jurića koji je tek nedavno stigao na klupu Vučice, a već se glasno spominje da bi mogao postati bivši. Roma je tijekom tjedna izgubila od Elfsborga u Europskoj ligi, a u Serie A je pod Jurićem osvojila sedam od mogućih devet bodova.

U ranijem terminu nogometaši Lazija su preokretom na domaćem terenu pobijedili Empoli 2:1. To je Empoliju bio prvi ligaški poraz u sezoni.

Gosti iz Toskane su vodili nakon što je već u devetoj minuti domaću mrežu pogodio Sebastiano Esposito. Lazio je do kraja uspio okrenuti rezultat na svoju stranu. U nadoknadi prvog dijela izjednačio je Mattia Zaccagni, dok je pobjednički pogodak u 84. minuti postigao Pedro.

Ova pobjeda dovela je Lazio na četvrto mjesto ljestvice.

Shodno sebi Bologna je odigrala novu tvrdu utakmicu na domaćem terenu protiv Parme koja je završila bez golova. Momčad Vincenza Italiana nije uspjela iskoristiti igrača više od 52. minute kada je kod gostiju pocrvenio Woyo Coulibaly.

U prvih 11 Bologne bili su hrvatski nogometaši Martin Erlić i Nikola Moro. Prvi je odigrao cijelu utakmicu, a potonji je zamijenjen u 62. minuti. Bologna je već peti put u sezoni remizirala. test