Franjo Ivanović zabio za veliki bod Uniona kod aktualnog prvaka, Lekin Standard teško poražen

Mario Borko • nedjelja, 06.10.2024.

Bivši igrač Rijeke Franjo Ivanović izgleda sve bolje u dresu Royal Union Saint-Gilloisea, a u nedjelju je ponovno bio strijelac. Standard Liege kojeg vodi Ivan Leko nije se dobro proveo na gostovanju kod Anderlechta...

Ovo ljeto velik je broj Hrvata otišao u Belgiju pa s velikim zanimanjem pratimo njihove nastupe u tamošnjoj Pro ligi. U nedjelju je Standard Liege kojeg vodi Ivan Leko poražen na gostovanju kod Anderlechta s 3:0, a Royal Union Saint Gilloise je u gostima kod aktualnog prvaka Club Bruggea remizirao (1:1) zahvaljujući golu Franje Ivanovića.

Igraj na utakmice belgijske Pro lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za Standard su nastupili Marko Bulat i Boško Šutalo, ali nisu briljirali, Anderlecht je poveo već u devetoj minuti golom Jan-Carla Simića, a na 2:0 je prije odmora povisio Kasper Dolberg.

Šutalo je izašao na poluvremenu, a Bulat u 67. minuti. Za konačnih 3:0 zabio je Andres Dreyer u 92. Standard je tri utakmice bez pobjede i nalazi se na 11. mjestu s 12 osvojenih boda, a u deset kola zabio je samo pet golova.

Odlična vijest koja stiže iz Belgije je ta što je Franjo Ivanović drugi puta od svog dolaska iz Rijeke poentirao za USG. Mladi reprezentativac je zabio i u prošlom kolu, a u ovom se u strijelce upisao u 52. minuti.

Odlično se malim dodirom oslobodio svog čuvara i pogodio za 0:1, ali Brugge, koji je prošle sezone “ukrao“ naslov USG-u, spasio se poraza u 82. minuti kada je Brandon Mechele bio najviši nakon udarca iz kuta.

Brugge je peti s 15 bodova, a USG je sa samo bodom manje na devetom mjestu. test