Zadar teško stradao kod Studentskog centra i nastavio niz poraza u Podgorici

Mario Borko • ponedjeljak, 07.10.2024.

Košarkaši Zadra u ponedjeljak su u sklopu trećeg kola ABA lige gostovali u Podgorici kod Studentskog centra. Crnogorci su izdominirali Zadrane, posebno u drugom dijelu i nastavili savršenu seriju koju protiv njih imaju na domaćem terenu...

Cibona je, nakon što je u prvom kolu ABA lige izgubila od Zadra, prošli utorak srušila Studentski centar u Zagrebu, a Zadrani na gostovanju kod istog protivnika nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Studentski centar je slavio s uvjerljivih 86:62. Na veliki se odmor otišlo s deset poena prednosti za Crnogorce, a u nastavku je razlika rasla do konačnih plus 24.

Zadar je prednost imao samo u početnim minutama. Prva četvrtina je bila vrlo izjednačena, a Crnogorci su je dobili s 19:15. U drugoj su Zadrani držali priključak do posljednje tri minute, a onda je Studentski centar zahvaljujući seriji 9-2 otišao na predah s plus deset.

Do sredine treće četvrtine Zadar je bio na dostižnih minus šest, ali onda Crnogorci ponovno rade seriju i odlaze na nedostižnih plus 16. Zadnja dionica igre bila je samo odrađivanje posla, a Studentski centar ju je dobio s 22-14.

Trener Zadra Danijel Jusup bio je vrlo nezadovoljan pred kraj utakmice zbog soliranja svojih igrača u završnici. Vladimir Mihailović bio je najefikasniji kod Zadra s 19 poena, a Lovro Mazalin je ubacio 14 koševa uz šest skokova i četiri asistencije.

Studentski centar je predvodio Igor Drobnjak sa 17 poena. Ivan Bogdanović je u redovima crnogorske momčadi u pet minuta na parketu postigao dva poena i upisao jednu asistenciju.

Ovo je četvrti poraz Zadra od Studentskog centra u isto toliko utakmica. Zadrani su sad na omjeru 1-2, a Crnogorci 2-1.

Zadrani će u subotu ponovno odmjeriti snage s Crnogorcima, kada u dvorani Krešimira Čosića gostuje podgorička Budućnost. test