Martinović opet briljirao u pobjedi svog Rhein-Neckar Löwena, prvi je strijelac Bundeslige!

Mario Borko • ponedjeljak, 07.10.2024.

U ponedjeljak su na rasporedu bile dvije utakmice petog kola njemačke Bundeslige. Rhein-Neckar Löwen je na svom terenu u izjednačenoj utakmici pobijedio HSV, a prvi strijelac bio je Ivan Martinović. Aktualni prvak Magdeburg se poigrao s Göppingenom...

Nogometna Bundesliga je od nedjelje na dvotjednoj pauzi, ali zato rukometna ne miruje. U ponedjeljak su odigrane preostale dvije utakmice u najjačoj rukometnoj ligi svijeta. Rhein-Neckar Löwen je s 30:27 pobijedio HSV, a Magdeburg je uvjerljivo slavio protiv Göppingena 31:24.

Igraj na utakmice rukometne Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lavovi su konstantno imali prednost, ali gosti iz Hamburga, kluba koji je nekad bio prvak Europe, a nedavno se iz druge vratio u prvu ligu, nisu odustajali. Na poluvremenu je bilo 16:13 za Löwen, a odstojanje od dva do pet golova nastavilo se i u drugom dijelu

Momčad u kojoj je proslavljeni reprezentativac Blaženko Lacković pomoćnik vratila se na minus jedan (24:23) u 47. minuti, a nakon toga se igralo gol za gol do 58. minute. Tada Sebastian Heymann i Ivan Martinović svojim golovima rješavaju pitanje pobjednika.

Martinović je ponovno bio prvo ime susreta, zabio je osam golova iz deset pokušaja. Četiri su bila iz sedmerca (4/5), tri sa šest i jedan iza linije devet metara. Kod Rhein-Neckara se istaknuo i Heymann koji je zabio šest golova.

Hrvatski reprezentativac ovog je ljeta stigao u Löwen, a iz utakmice u utakmicu briljira.

U šest nastupa za novi klub svaki put je postigao minimalno sedam golova, a dva puta je išao preko deset (10, 11). S obzirom na to reklo bi se “običan dan u uredu“ za Martinovića.

Trenutno je prvi strijelac Bundeslige s 45 golova, a slijede ga Danci Emil Jakobsen s 42 i Mathias Gidsel s 41.

Važno je napomenuti da individualne brojke donose rezultat jer je Rhein-Neckar treći u prvenstvu s osam bodova.

Lavovi imaju četiri pobjede u prvenstvu, jednu u kupu, a izgubili su samo na gostovanju kod Leipziga i to vrlo tijesno 28:27.

Lackovićev HSV je 11. od 18 ekipa s pet bodova, dvije pobjede, dva poraza i jednim remijem.

U drugoj utakmici Magdeburg, doprvak s nedavnog Svjetskog prvenstva, je na domaćem terenu lako svladao Göppingen za kojeg Josip Šarac nije nastupio. Budući protivnik Zagreba u Ligi prvaka ima utakmicu manje od vodećih ekipa i nalazi se na sedmom mjestu sa šest bodova.

Omar Inge Magnusson je zabio sedam kod pobjednika, a Isak Persson pet.

Vodeći je Flensburg s devet bodova, a slijede Füchse Berlin s osam, koliko imaju i Rhein-Neckar, Melsungen te Burgdorf. Kiel Domagoja Duvnjaka je tek osmi sa šest bodova nakon pet kola. test