Europska liga, skupina G, 1. kolo, 08.10.2024, 18:45 h
Flensburg
Flensburg 42:25 Sesvete

Sesvećani nisu izdržali, Flensburg u drugom dijelu odjurio do vrlo uvjerljive pobjede

Branimir Korać • utorak, 08.10.2024.

Rukometaši Sesveta predstavili su se na velikoj sceni, na početku natjecanja u Europskoj ligi gostovali su kod (pre)jakog Flensburga i upisali su uvjerljiv poraz 42:25...

Flensburg je potvrdio status velikog favorita skupine Europske lige, a s druge strane Sesvećani nisu uspjeli odigrati svoju najbolju utakmicu, barem ne kroz svih 60 minuta.

Igraj na utakmice EHF Europske lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije bilo nekakvih iluzija da Sesvete mogu u gostima svladati ovakvog protivnika, ali želja je bila pružiti što jači otpor, ne raspasti se i pokazati da mogu igrati dobar rukomet.

Sve to ispunjeno je u prvom poluvremenu, ali u nastavku susreta došlo je do velikog pada koncentracije, potpunog raspada i to je odvelo goste u visok poraz.

Lijepo je krenulo s 2:0 i 4:2 Sesvećana, ali bilo je samo pitanje vremena kada će se domaćin konsolidirati i okrenuti rezultat. To se ubrzo i dogodilo, povezali su domaćini tri pogotka i kako je vrijeme odmicalo, tako je i razlika rasla.

Na poluvremenu je bilo 21:17 za Flensburg što i nije bila tako velika razlika, ali drugi dio donio je posve drugačiju priču.

Flensburg je prebacio u brzinu više, umorni i fizički inferiorni Sesvećani u takvim uvjetima su sve više gubili koncentraciju i razlika je rasla.

U 48. minuti već je bilo plus deset, domaćin tu nije stao, uz brojne obrane Benjamina Burića povećavao je prednost i na kraju slavio sa 17 razlike.

Predvodili su ih Burić s 15 obrana, August Pedersen s deset golova, Aksel Horgen s osam te Lukas Jorgensen sa sedam golova.