Europska liga, skupina E, 1. kolo, 08.10.2024, 20:45 h
Nexe Našice 35:36 Vojvodina
Vojvodina

Razočaravajuće otvaranje Nexea, Vojvodina slavila u Našicama

Branimir Korać • utorak, 08.10.2024.

Početak natjecanja u grupnoj fazi Europske lige nije bio dobar za hrvatske rukometaše. Nakon uvjerljivog poraza Sesveta u Flensburgu, poražen je i Nexe i to neočekivano na svom parketu protiv Vojvodine. Dosta toga nije funkcioniralo i Vojvodina je to iskoristila...

S velikim očekivanjima ušli su Našičani u prvo kolo Europske lige, a na kraju je stiglo razočaranje. Novosadska Vojvodina slavila je u Našicama s 36:35.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novosađani su složili vrlo dobru momčad i nisu u Našice doputovali na izlet i to su pokazali i na parketu.

U cijelom susretu Nexe je imao samo jedno vodstvo. I bilo je to na početku, prvi napad realizirao je Luka Moslavac, ali Vojvodina je brzo došla do preokreta i povela s 2:1.

Domaćin se mučio, obrana nije funkcionirala i u 13. minuti Vojvodina je došla i do plus tri, povela je s 10:7.

Do kraja susreta uglavnom je slika bila ista. Nexe je bio u ulozi lovca, pokušavao je uhvatiti priključak, ali i kada je uspio izjednačiti, nije došao do preokreta.

Nakon što je poravnao na 16:16, gosti su izgubili loptu i Nexe je mogao povesti, ali griješi i Lučin te Vorkapić zabija za novo vodstvo.

Na odmoru je na semaforu stajalo 19:19 te se očekivao bolji drugi dio Našičana, ali to se nije dogodilo.

Čak štoviše, umjesto da Nexe od početka drugog dijela zaigra bolje i preuzme kontrolu, nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Vorkapićev gol donio je gostima prednost 26:22..

Uspio se Nexe još jednom vratiti i deset minuta prije kraja izjednačiti na 28:28. No bilo je to posljednje izjednačenje na susretu, Vojvodina je vratila vodstvo i više ga nije ispuštala.

Kod Nexea sedam golova postigao je Luka Moslavac, a šest je dodao Tin Lučin. Kod Vojvodine Andrej Trnavac skupio je 12 obrana, sedam golova postigao je Vukašin Vorkapić, a šest Milan Jovanovićtest