U-17: Hrvatska remizirala u Tirani na startu kvalifikacija za EP

Petar Jenjić • srijeda, 09.10.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina remizirala je u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Na gostovanju kod Albanije odigrala je 1:1...

Krenula je prva runda kvalifikacija za plasman na Europsko prvenstvo do 17 godina, a susret prvog kola odigrala je i Hrvatska pod vodstvom Marijana Budimira. Protivnik je bila Albanija koja je kao domaćin već osigurala nastup na ovom natjecanju.

Igraj na Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U utakmici odigranoj u Tirani, mladi hrvatski nogometaši nisu uspjeli doći do pobjede, a dvoboj je završio rezultatom 1:1. Drugi dvoboj skupine otišao je na stranu Nizozemske koja je sa 6:0 bila bolja od Farskih Otoka.

Hrvatska je zasluženo stigla do prednosti u 28. minuti susreta, nespretnim autogolom Darlija Kurtija, nakon sjajnog prodora i ubačaja Karla Pajsara. Mini Vatreni bili su bolji protivnik veći dio poluvremena, ali dobro je branio i albanski vratar Raffaele Huli.

I drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru Hrvatske, ali ne i novi pogodak. Kako je vrijeme odmicalo, Albanija je bila sve bolja, a u 66. minuti došla je do poravnanja preko Gabriela Kulle. Domaćin je imao i nekoliko šansi ranije, kao predznak pogotka.

Hrvatska je opasno prijetila u ostatku susreta, tako je Mateo Juričić pucao glavom iz izgledne pozicije u 82. minuti, ali lopta je završila na mreži. Četiri minute kasnije Luka Petrović sa šest metara napucao je gredu, ali rezultat se više nije promijenio.

Hrvatska 12. listopada igra protiv Farskih Otoka, a tri dana kasnije protiv Nizozemske. test