Liga prvaka, skupina B, 4. kolo, 09.10.2024, 18:45 h
RK Zagreb 30:35 Szeged
Szeged

Zagreb ipak bez prave šanse, Mađari odnijeli pobjedu iz Arene

Petar Jenjić • srijeda, 09.10.2024.

Pick Szeged danas je jednostavno bio prejak za rukometaše Zagreba koji su upisali treći poraz ove sezone. Mađari su slavili s 35:30...

U susretu četvrtog kola Lige prvaka, rukometaši Zagreba upisali su treći poraz. U Areni je do pobjede stigao mađarski Pick Szeged rezultatom 35:30 i tako došao do treće pobjede u ovoj sezoni.

Igraj na Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb je solidno krenuo u susret i iz zaostatka od 1:4 došao do poravnanja, a zatim i vodstva od 7:6. Međutim, uslijedila je serija gostiju od 8:1 i vodstvo od šest razlike.

Nije puno toga funkcioniralo kod Zagreba, gosti su bili bolji, brži i agilniji tijekom prvih 30 minuta, a ubrzo su došli i do najvećih osam razlike (11:19). Do poluvremena je Zagreb postigao još jedan pogodak.

Probudio se i hrvatski prvak u drugom poluvremenu, solidno je branio Ante Grbavac, ali jednostavno su Zagrebaši promašivali previše otvorenih situacija, posebno Timur Dibirov koji nije bio učinkovit za svoje standarde (3/8).

Odličan je bio u pobjedničkim redovima Mario Šoštarić s deset golova, dok je Bence Banhidi dodao pet pogodaka. Marin Jelinić dodao je dva pogotka. Tobias Thulin obranio je 11 lopti.

Ihar Bialiauski s devet pogodaka i Luka Lovre Klarica sa sedam golova predvodili su Zagreb. Matej Mandić i Ante Grbavac skupili su zajedno 13 obrana. test