Zimski sportovi

Sisak slavio u gostima kod višestrukog prvaka Italije

HINA, Petar Jenjić • petak, 11.10.2024.

U susretu četvrtog kola AHL-a, hokejaši Siska stigli su do pobjede na gostovanju kod Cortine s 8:4. Tako su stigli do treće uzastopne pobjede...

Hokejaši Siska pobijedili su u četvrtak u gostima u četvrtom kolu Alpske hokejaške lige (AHL) s 8:4 (4:0, 2:3, 2:1) Cortinu, 17-erostrukog prvaka Italije i prošlogodišnjeg finalista AHL-a.

Igraj na UEFA Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Premda rezultat odaje dojam da su Siščani lako svladali Talijane, bila je to teška utakmica u kojoj je Cortina dominirala, a Sisak se uspješno i požrtvovno branio te iskorištavao svoje prilike.

O tome govori činjenica da je klub iz Cortine d'Ampezo, mondenog skijališta na obroncima Dolomita i domaćina idućih Zimskih olimpijskih igara, uputio čak 38 udaraca na gol Vilima Rosandića.

Međutim, impresivna je efikasnost kluba sa sisačkog Zibela kojem je gotovo svaki drugi udarac prema golu završavao u mreži talijanskog vratara. Igrači Siska uputili su 19 udaraca na cijeloj utakmici i pritom zabili čak osam golova.

Od tih osam šest su zabila sva četiri strana pojačanja sisačkog kluba, dok je strijelac preostala dva bio 18-godišnji hrvatski reprezentativac Bruno Idžan koji nastavlja s izvrsnim igrama.

U prvoj trećini koju su dobili s 4:0, golove su za Sisak zabili Čeh Vlastimil Dostalek, Finac Niko Pekka Mikkola, zatim Idžan, pa ponovno Dostalek.

U drugom periodu igre domaći smanjuju na 4:1 nakon greške sisačkog braniča, da bi pred kraj trećine uslijedile prava uzbuđenja kada su u posljednje četiri minute pala četiri gola.

Prvo je Kanađanin Carson Briere povisio na 5:1, zatim u istoj minuti Cortina smanjuje na 5:2.

Minutu nakon toga Idžan iz kontranapada zabija gol za Sisak, a 100-tinjak sekundi kasnije i Talijani s igračem više postižu pogodak za rezultat 7:3 s kojim je završila druga trećina.

U posljednjem dijelu igre ponovno dominacija domaćina koji je uputio 13 udaraca, a Sisak svega četiri, ali su Talijani pritom zabili tek jedanput, dok je Sisak imao čak 50-postotnu uspješnost postigavši dva gola. Strijelci su bili Australac Tyrone Bronte i ponovno Dostalek, ostvarivši hat-trick.

Ovom pobjedom Sisak se s deset bodova iz četiri utakmice popeo na četvrto mjesto tablice, nastavivši pobjednički niz od tri susreta zaredom.

Iduću utakmicu "Vitezovi" igraju već u subotu kada će se iz Cortine, grada u pokrajini Veneto 500 kilometara udaljenog od Siska, uputiti još 100 kilometara zapadnije u Bolzano gdje svoje utakmice igraju Hockey Unterland Cavaliersi iz obližnjeg južnotirolskog gradića Auera.  test