Debitant traži prvu euroligašku pobjedu u Milanu

Petar Jenjić • petak, 11.10.2024.

Pred nama je utakmica drugog kola Eurolige u kojem će Paris tražiti svoju prvu pobjedu u ovom natjecanju. Neće mu biti lako, s obzirom na to da gostuje kod Armani Milana...

Večeras će se odigrati tri utakmice u Euroligi i tako zaključiti drugo kolo ovog uzbudljivog tjedna. Jedna od njih na rasporedu je u Unipol Forumu gdje će Armani Milano biti domaćin Parisu. Dvoboj počinje u 20:30 sati, a sudit će ga: Juan Carlos Garcia, Saulius Racys i Vasiliki Tsaroucha.

Igraj na Armani Milano - Paris na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Milano je u novu euroligašku sezonu krenuo protekli tjedan na gostovanju kod Monaca, već na poluvremenu gubio čak 21 razlike (47:26), a u nastavku tek malo ublažio poraz (93:80). Dobro su odigrali Armoni Brooks i Nenad Dimitrijević, ali puno premalo za prvu pobjedu sezone koju će sada tražiti pred svojim navijačima.

Armani je osvojio talijanski superkup na početku sezone, a u finalu je nakon produžetka bio bolji od najvećeg konkurenta, Virtus Bologne. Branitelj naslova u novu je sezonu prvenstva krenuo gostujućim porazom kod Triesta (84:78), da bi proteklog vikenda glatko na svom terenu slavio protiv Sassarija (100:75).

Sada će domaću pobjedu pokušati upisati i protiv aktualnog osvajača Eurokupa. Paris je u novu sezonu krenuo prvenstvenim porazom kod Gravelines-Dunkerquea (89:85) i gostujućom pobjedom protiv Chalon/Saonea (87:102), a u svojem debiju u ovom natjecanju tijesno je poražen od Crvene zvezde 77:80.

Protekli vikend došao je do nove prvenstvene pobjede, kod kuće je slavio protiv La Rochelle (84:75). Do sada se s Milanom susreo samo jednom, u prijateljskoj utakmici 11. rujna 2021. godine, a talijanska momčad tada je rutinski došla do pobjede 95:64.

Današnji domaćin nije prijavio nijednog novog igrača na popis ozlijeđenih, a još iz prvog kola jasno je da će Josh Nebo biti izvan terena barem 15 dana zbog zdravstvenih razloga. Za Paris u prvom kolu nije igrao Daulton Hommes, a osim njega, svi ostali bi trebali biti spremni za večerašnji dvoboj.

Što su rekli

Ettore Messina, trener Armani Milana: "Igramo protiv ekipe koja je jako napredovala zadnjih godina i zasluženo izborili svoje mjesto u Euroligi, a pri tome zadržali specifičan način igre. Agresivni su i brzi, a mi pred svojim navijačima želimo krenuti u pozitivnom ritmu. Želimo igrati s dosta fizičke i mentalne snage, ali i discipline koja je potrebna u svakoj euroligaškoj utakmici, kao u drugom poluvremenu protiv Monaca. Od prvog se dana ozbiljno pripremamo."

Armoni Brooks, igrač Armani Milana: "Važno je igrati iz jednog posjeda u drugi na obje strane terena, pristupiti utakmici snagom i biti sigurni da smo uvijek složni. Osobno, radi se o vremenu prilagodbe, liga je teška i vrlo kompetitivna. U svakom posjedu ima više akcija, tako da u obrani morate uvijek biti na oprezu, a u napadu ste uključeni svakom novom minutom odmora."

Zadnji susret

Do sada su se susreli u jednoj prijateljskoj utakmici 2021. godine kada je Milano slavio glatko s 95:64.

Prognoza

Talijani imaju nešto kvalitetniju ekipu te bi večeras trebali doći do pobjede i pri tome ubaciti preko 80 poena. test