Jana Fett propustila lijepu priliku u prvom setu pa ispala na startu kvalifikacija u Osaki

HINA, Mario Borko • subota, 12.10.2024.

Hrvatska tenisačica Jana Fett zaustavljena je u subotu u prvom kolu kvalifikacija za teniski WTA turnir u Osaki od Kanađanke Marine Stakušić koja je tako slavila i u drugom međusobnom ogledu...

Loše vijesti stižu iz osake, hrvatska tenisačica Jana Fett (WTA-106.) izgubila je u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Tokiju.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bolja od nje nakon sat i pol igre bila Kanađanka Marina Stakušić, 149. na WTA ljestvici, sa 7:6(3), 6:2. Fett je u meču šest puta izgubila svoj servis, a suparnici ga je uzela četiri puta. Kanadska je tenisačica na prvom servisu osvojila 77 posto poena, a Fett 60 posto.

Fett je dva puta imala servis za osvajanje prvog seta, kod rezultata 5:4 i 6:5, ali nije uspjela doći do set-lopte. U drugom je nakon početnih 1:1, hrvatska tenisačica osvojila još samo jedan gem i Kanađanka je rutinski izborila drugo kolo kvalifikacija.

Ovo je bio njihov drugi međusobni ogled i druga pobjeda Stakušić.

Hrvatska će na turniru u Osaki, koji počinje u ponedjeljak, ipak imati predstavnicu i to svoju najbolju tenisačicu Donnu Vekić.