Liga nacija 2024, Liga A, skupina 1, 3. kolo, 12.10.2024, 18:00 h, Maksimir
Suci: Istvan Kovacs, Mihai Marica, George Florin Neascu; 4. sudac: Marcel Birsan (svi Rumunjska)
Ryan Gauld
77'
10
Che Adams
77'

Steve Clarke
Susret počinje u 18:00 sati.
 Hrvatska nogometna reprezentacija danas igra utakmicu trećeg kola Lige nacija. Na Maksimir stiže Škotska koja je u vrlo lošem nizu rezultata, ali danas će dati sve od sebe kako bi osvojila barem bod. Dvoboj počinje u 18 sati.
 Stigle su i početne postave, a svoje mjesto u prvih 11 pronašao je i Igor Matanović
1' Kreće utakmica, sretno Vatreni!
6' Dykes je pokušao vrlo lukavo šutirati iz daljine jer je primijetio da je Livaković otišao malo van svog prostora, ali na kraju je bilo bezopasno.
7' Udarac izvana Gilmoura, ali nije bilo tolike preciznosti.
8'
Žuti karton dobio je Grant Hanley.
9' Slobodan udarac u odličnoj poziciji za Hrvatsku na 20 metara. Sučić je pucao, ali zapelo je u živom zidu.
17' Nekoliko slabijih reakcija u obrambenom dijelu, ali Škoti to ne koriste.
18'
Žuti karton dobio je Mario Pašalić.
21' Prvi udarac u okvir, uputio ga je Gilmour, ali ravno u Livakovića.
23' Kramarić se izborio za udarac s ruba 16, ali škotski blok se dobro postavio.
30' Prvi dobar pokušaj naših, Kramarić je pucao iskosa unutar kaznenog prostora, ali odbio je to Gordon uz male poteškoće.
32'
GOL! Hrvatska - Škotska 0:1
Mrežu je zatresao Ryan Christie.
32'

Zasluženo vodstvo Škotske! Još jednom velika greška u našoj obrani, Sučić je htio izbiti loptu, ali otišla mu je preko noge i stigla do Christieja koji iskosa iz blizine šalje u mrežu!

35'
GOL! Hrvatska - Škotska 1:1
Mrežu je zatresao Igor Matanović. Asistent je Ivan Perišić.
35'

Hrvatska se ekspresno vraća! Perišić je odigrao povratnu loptu za Matanovića koji svojim prvijencem donosi poravnanje!

39'
Žuti karton dobio je Ivan Perišić.
45' Minuta nadoknade.
45'+1' Kraj prvog poluvremena.
46'
Izmjena! Izlazi Mario Pašalić, ulazi Petar Sučić.
46' Kreće nastavak.
53' Matanović je pucao izvana, ali obranio je Gordon! Prvi pokušaj u drugom poluvremenu.
55'

Jako dobar pokušaj Modrića, vrlo neugodno je to išlo pod gredu, ali Gordon je obranio!

56' Luka Sučić je poslao loptu u mrežu udarcem s 20 metara, ali Kovacs se oglasio sekundu ranije.
60' Dobro je Hrvatska ušla u drugo poluvrijeme, još jednom je sada Gordon morao reagirati.
62'
Izmjena! Izlazi Luka Sučić, ulazi Martin Baturina.
65' Modrić je opalio izvana, ali otišlo je pokraj gola! Šteta!
66' Baturina je sada pokušao, ali otišlo je daleko od gola.
70'
GOL! Hrvatska - Škotska 2:1
Mrežu je zatresao Andrej Kramarić.
70'

Hrvatska radi preokret! Perišić je centrirao s desne strane, lopta stiže do Sose koji šutira isprve. Gordon je obranio, ali odbijanac je stigao do Kramarića koji skreće glavom loptu u gol!!

71'
Izmjena! Izlazi Andrej Kramarić, ulazi Bruno Petković.
71'
Izmjena! Izlazi Igor Matanović, ulazi Ante Budimir.
74' Gvardiol je pokušao izvana, ali neprecizno.
77'
Izmjena! Izlazi Ben Doak, ulazi Ryan Gauld.
77'
Izmjena! Izlazi Lyndon Dykes, ulazi Che Adams.
78'

Velika šansa za Škote! Christie je mogao zabiti još jedan pogodak, sjajno ga je proigrao McTominay, ali igrač Škotske loše je pucao i lopta je otišla kraj stative. Situacija bi se sigurno pregledavala.

80' Dobar prodor, ali jako slab udarac Petra Sučića.
86' Odlično je prošao Baturina i odigrao povratnu, ali Budimir nije zahvatio loptu najbolje.
89' Bolji period Škota, ali ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti.
90' Che Adams je prebacio Livakovića, ali otišlo je pokraj gola!!
90' Igrat će se još četiri minute nadoknade.
90'+1'
Izmjena! Izlazi Ivan Perišić, ulazi Kristijan Jakić.
90'+4'
Žuti karton dobio je Billy Gilmour.
90'+5'

Hrvatska prima u zadnjem napadu, Adams je bio kod lopte, a Jakić skrenuo u vlastitu mrežu. Čekamo VAR.

90'+6' Nema gola, zaleđe!
90'+6' Kraj utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!