U-19: Hrvatska u zadnjem napadu do remija protiv Irske

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je remi protiv Irske. Dvoboj je završio rezultatom 2:2.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina upisala je drugi remi u drugoj utakmici prijateljskog turnira u Poreču. Nakon remija protiv Meksika, izabranici Siniše Oreščanina igrali su protiv Irske, a završilo je rezultatom 2:2.

Igraj na Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena Hrvatska je bila u vodstvu od 1:0. Zabio je Tomas Baković već u trećoj minuti kada je iskoristio slabiju reakciju irske obrane i matirao protivničkog vratara.

Irski golman imao je još dvije reakcije, ali i na drugoj strani odlično je branio Raul Bezeljak koji je obranio tri odlična pokušaja mladih Iraca. Ipak, rezultat se nije mijenjao.

U 54. minuti Irska je praktički iz prve šanse u nastavku došla do poravnanja. Niall McAndrew je pucao iskosa, a lopta je malo od bloka promijenila smjer i ušla u mrežu. Leo Rimac je pet minuta kasnije iz blizine pogodio gredu nakon ubačaja Jakova Bilajca.

Irska je napravila preokret u 84. minuti kada je nakon pogreške obrane poentirao Nickson Okosun. I onda je doslovno u zadnjem napadu na susretu Hrvatska došla do poravnanja i još jednog remija. test