Liga prvakinja, skupina A, 5. kolo, 12.10.2024, 16:00 h
Gloria Bistrita 25:29 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Jako dobra utakmica Podravke za prvu pobjedu u Ligi prvakinja

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Rukometašice Podravke odigrale su jako dobro protiv rumunjske Bistrite u susretu petog kola Lige prvakinja te upisale lijepu, visoku pobjedu...

Do prve pobjede u Ligi prvaka stigla je Podravka Vegeta koja je u petom kolu ovog natjecanja igrala na gostovanju kod rumunjske Bistrite i ostavila je praktički bez prave šanse. Slavila je s 25:29.

Igraj na Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odlično je Podravka odigrala prvo poluvrijeme na nezgodnom gostovanju. Po četiri gola postigle su Katarina Pandža i Matea Pletikosić, jako dobro na golu je branila Lucija Bešen pa je nakon 30 minuta hrvatski klub imao vrlo ugodnih šest pogodaka viška (7:13).

U drugom poluvremenu nastavilo se sa sjajnom igrom Koprivničanki čija je prednost samo nastavila rasti, a sjajna serija pogodaka dovela ih je do čak 13 pogodaka viška (8:21).

Međutim, uslijedio je vrlo slab period i Podravka je primila dosta laganih golova, a devet minuta prije kraja domaće igračice spustile su se na minus pet (19:24). Bilo je i promašenih šuteva i izgubljenih lopti na obje strane, prave drame nije bilo do kraja, iako konačnih plus četiri tako ne izgleda.

Najbolja je u pobjedničkim redovima bila Matea Pletikosić s osam pogodaka, dok je Katarina Pandža dodala šest golova, a Lucija Bešen obranila je 11 lopti.

Rumunjke je predvodila Asuka Fujita s pet golova. Ivana Kapitanović skupila je osam obrana. test