Split sa zvukom sirene izgubio od Cedevite Olimpije

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Košarkaši Splita poraženi su na gostovanju kod Cedevita Olimpije, u susretu četvrtog kola ABA lige. Slovenska momčad slavila je sa 76:74, ubačajem sa zvukom sirene...

Poslije pobjede protiv Crvene zvezde, košarkaši Splita išli su na vrlo neugodno gostovanje kod Cedevita Olimpije. Ponovno su odigrali jako dobru utakmicu, ali nijanse su odlučile i domaćin je slavio sa 76:74.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Žuti su vrlo dobro krenuli u susret i održavali rezultat blago na svojoj strani tijekom većeg dijela prve dionice. Nakon prvih deset minuta Splićani su vodili s 13:17.

Početak druge dionice donio je i sedam poena prednosti (19:26), a nakon vodstva 24:29, Cedevita je napravila seriju od 7:0 i kratko prešla u vodstvo. Završnica poluvremena ipak je pripala gostima koji su vodili s 31:34.

Zaista su nijanse odlučivale u današnjem dvoboju, ali nijanse nisu bile u pitanju dominacija Krešimira Ljubičića pod košem. Domaćin nije imao odgovora na to, a uoči zadnjih deset minuta bilo je 53:52 za domaće.

Potpuni egal ostao je sve do kraja, a 33 sekunde prije kraja domaćin je promašio kod vodstva 74:72. Na drugoj strani Shannon Shorter izborio je slobodna bacanja i oba pogodio, 18 sekundi prije kraja.

Zadnji napad pripao je domaćinu, a junak pobjede bio je Devin Robinson koji je poentirao sa zvukom sirene. Upravo je Robinson s 20 poena predvodio svoju momčad do pobjede, dok je Aleksej Nikolić dodao 17 koševa.

Krešimir Ljubičić ubacio je 20 poena kod Splita, a isti broj koševa dodao je i David Škaratest