Liga nacija 2024, Liga A, skupina 1, 3. kolo, 12.10.2024, 18:00 h, Maksimir
Suci: Istvan Kovacs, Mihai Marica, George Florin Neascu; 4. sudac: Marcel Birsan (svi Rumunjska)
Škotska

Matanović i Kramarić donijeli preokret, VAR poništio gol Škota u zadnjem napadu!

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija stigla je do pobjede protiv Škotske u trećem kolu Lige nacija. Dvoboj na Maksimiru gosti su otvorili vodstvom, ali izabranici Zlatka Dalića napravili su preokret i došli do sva tri boda...

Ryan Gauld
77'
10
Che Adams
77'

Steve Clarke

Treća utakmica, druga pobjeda! Hrvatska nogometna reprezentacija slavila je u trećem kolu Lige nacija i došla do šest osvojenih bodova, nakon što je na Maksimiru preokrenula protiv Škotske i slavila rezultatom 2:1.

Igraj na Ligu nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim, nije bilo lagano. Škotska je došla do vodstva, ali izabranici Zlatka Dalića napravili su preokret. U doslovno posljednjem napadu Che Adams je uz pomoć Kristijana Jakića zabio pogodak, ali isti je poništen zbog zaleđa.

Agresivni su bili Škoti od samog početka i u prvih sedam minuta uputili dva udarca, ali ne toliko opasna za gol Dominika Livakovića. Hrvatski vratar morao je reagirati u 21. minuti kada je pucao Billy Gilmour, ali to je išlo po sredini gola.

Obrana je imala nekoliko mlakih reakcija, a Škotska je zasluženo povela u 32. minuti. Još jednom velika greška u našoj obrani, Luka Sučić je htio izbiti loptu, ali otišla mu je preko noge i stigla do Ryana Christieja koji je iskosa iz blizine poslao u mrežu.

Samo tri minute kasnije stigao je odgovor Hrvatske. Ivan Perišić bio je asistent za Igora Matanovića koji je tako postigao svoj prvijenac u seniorskoj reprezentaciji! Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli ozbiljnije opasnosti na obje strane terena.

U 55. minuti stigao je jako dobar pokušaj Modrića, njemu je prethodio i udarac Matanovića, ali Craig Gordon u oba je navrata uspio obraniti. Još jednom pokušao je Modrić, a zatim i Baturina, no bili su neprecizni.

Hrvatska je zasluženo kompletirala preokret u 70. minuti. Perišić je centrirao s desne strane, lopta stigla do Borne Sose koji je šutirao isprve. Gordon je obranio, ali odbijanac je stigao do Kramarića koji skreće glavom loptu u gol. To mu je bio okrugli 30. pogodak za reprezentaciju.

Velika šansa za Škote u 78. minuti Christie je mogao zabiti još jedan pogodak, sjajno ga je proigrao Scott McTominay, ali igrač Škotske loše je pucao i lopta je otišla kraj stative.

Dobra kombinacija gostiju u 90. minuti, Che Adams pokušao je prebaciti Livakovića. Bilo je opasno, ali otišlo je kraj stative. Do zadnjih sekundi šansi nije bilo. Tada je Che Adams uz pomoć Kristijana Jakića zabio pogodak, škotski navijači bili su u deliriju, ali nakon VAR provjere poništen je zbog zaleđa. test