Alkar i Cibona preokretima do pobjede, Dinamo bolji od Brokera

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Odigrane su tri utakmice trećeg kola Premijer lige. Alkar i Cibona svladali su Zabok odnosno Šibenku nakon preokreta, dok je Dinamo bio bolji od Vrijednosnica Osijek...

Do prve pobjede sezone stigao je Alkar koji je u prvoj domaćoj utakmici slavio protiv Zaboka rezultatom 82:76. Sinjani su u završnici treće četvrtine zaostajali 12 razlike (57:69), ali su u posljednjoj napravili veliki preokret.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Alkar je posljednju četvrtinu dobio s 23:7, a momčad je predvodio Jeremy Shaw s 27 koševa, sedam skokova i tri ukradene lopte, dok su po 11 poena dodali Noa Svoboda (šest skokova, devet asistencija) i Noah Gurley.

Milan Lužaić bio je najbolji kod Zaboka s 22 poena, Dino Cinac dodao je 17 koševa.

Šibenka je na poluvremenu protiv Cibone vodila 44:33, ali Vukovi su u drugom poluvremenu napravili preokret i rezultatom 78:91 došli do druge pobjede sezone.

Sjajni Peter Jok predvodio je momčad s 32 poena i pet skokova, dok su po 12 koševa dodali Filip Bundović i Borna Katanović.

Martin Junaković s 24 poena i Filip Vujičić s 15 koševa i sedam skokova bili su najbolji kod poraženih.

Dinamo je upisao drugu pobjedu sezone, na domaćem terenu slavio je protiv Vrijednosnica Osijek rezultatom 79:65. Gosti tako padaju na omjer 0-3.

Filip Kraljević ubacio je 19 poena i skupio 12 skokova za pobjedničku momčad, dok je Ivan Vučić dodao 12 koševa.

Robert Kujundžić postigao je 14 koševa kod Osječana, Tchinda Tchoukuiegno je dodao 13 poena i sedam asistencija. test

Na otvaranju posljednje četvrtine gosti su smanjili na 52:51 nakon čega je uslijedila serija Dinama od 15:0, a do kraja zagrebačka momčad prevelikih problema nije imala.