Zadar bez šanse, Budućnost do uvjerljive pobjede

Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Košarkaši Zadra poraženi su u četvrtom kolu ABA lige. Budućnost je gostovala u Višnjiku i upisala svoju četvrtu pobjedu sezone...

U susretu četvrtog kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra upisali su treći poraz. U Višnjik je stigla neporažena Budućnost koja je nastavila s pobjedama, večeras vrlo s vrlo uvjerljivih 55:91.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Budućnost je već tijekom prve četvrtine stekla veću prednost i došla do 13 poena viška (14:27). Zadar je do kraja prve dionice uspio smanjiti na 20:29, ali je na početku druge Budućnost serijom 6:0 vratila na još ugodnije vodstvo.

Razlika u kvaliteti danas je jednostavno bila prevelika, a prednost crnogorske momčadi samo je nastavila rasti. Do poluvremena je Zadar bio na visokom zaostatku od 23 razlike, bilo je (29:52).

U drugom poluvremenu samo je ostalo pitanje kojom će razlikom gosti slaviti. Samo se Mateo Drežnjak nije upisao u strijelce za Budućnost koju je predvodio Rasheed Sulaimon sa 17 koševa, dok je Nikola Tanasković dodao 13 poena.

Jedini dvoznamenkast u redovima Zadra bio je Vladimir Mihailović s 15 koševa. Domaćin je ubacio tek dvije trice iz 23 pokušaja. test