Zimski sportovi

Sisak se vratio iz zaostatka pa tijesno izgubio nakon produžetka

HINA, Petar Jenjić • subota, 12.10.2024.

Jedan bod osvojili su hokejaši Siska koji su gostovali kod talijanskog Unterlanda u novom susretu u Alpskoj hokejaškoj ligi. Domaćin je slavio nakon produžetka...

Hokejaši Siska u svom petom nastupu u Alpskoj hokejaškoj ligi izgubili su u subotu u produžetku od talijanske momčadi Hockey Unterland Cavaliers rezultatom 5:4 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0) tako da se iz Južnog Tirola kući vraćaju s jednim bodom.

Igraj na utakmice hokeja na ledu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U izjednačenoj utakmici Siščani su u samoj završnici regularnog dijela susreta stigli zaostatak od dva gola, ali su pokleknuli u dodatnom vremenu.

Prvu trećinu domaći Cavaliersi dobili su rezultatom 1:0. U drugoj Tyrone Bronte je već na početku, u igri s igračem više, zabio za izjednačenje, da bi nekoliko minuta kasnije Talijani ponovno došli u vodstvo golom Gabriela Galassitija. Na 2:2 poravnava Vito Idžan, stariji od dvojice braće Idžan koji nastupaju za Sisak.

Treći period nije dobro počeo za Vitezove jer domaćini s dva gola u prvih sedam minuta odlaze na 4:2. Rezultat se nije mijenjao sve do šest minuta prije kraja kada Bruno, mlađi brat Idžan, smanjuje na 4:3.

Stotinjak sekundi prije kraja, trener Siska Josh Siembida izvlači golmana i u igru ubacuje šestog igrača. To je urodilo plodom jer je Vito Idžan svojim drugim pogotkom 55 sekundi prije isteka vremena izjednačio na 4:4 i odveo utakmicu u produžetak.

U tom dijelu susreta, koji se igra tri na tri, Siščani su većinu vremena imali pak u svom posjedu, ali su domaćini iz svoje prve prilike uspjeli peti puta zatresti mrežu Vilima Rosandića i riješiti utakmicu.

Siščani tako na 600 kilometara dugačak put kući iz gradića Neumarkta/Egne nedaleko Bolzana u oblasti Unterland odlaze s jednim osvojenim bodom. Imaju 11 bodova iz pet utakmica, što ih trenutno stavlja na peto mjesto AHL lige. test