Kvarner u dramatičnoj utakmici srušio Dubrovnik u produžetku

HINA, Mario Borko • nedjelja, 13.10.2024.

U nedjelju je na rasporedu bila jedna utakmica košarkaške Premijer lige, a ona nije razočarala. Dubrovnik je ugostio Kvarner koji je slavio nakon drame tek u produžetku i tako ostavio Dubrovčane na dnu...

Košarkaši riječkog Kvarnera 2010 pobijedili su domaći Dubrovnik s 81:76 u utakmici trećeg kola domaćeg prvenstva, a do pobjede su došli u dodatnih pet minuta, jer je nakon osnovnih 40 minuta rezultat bio 67:67.

Igraj na utakmice Premijer lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Paolo Marinelli je s 33 koša bio junak pobjedničke momčadi, a Marijan Čakarun je ubacio 15 poena. Strijelce Dubrovnika predvodili su Petar Dubelj s 19 koševa i Eyassu Worku s 15.

Dubrovnik je bio na putu prema prvoj pobjedi u ovoj sezoni, kad je Eyassu Worku pogodio tricu za 67:62 dvije minute prije kraja dvoboja, ali je momčad pod vodstvom Ivana Perinčića ostala bez ubačaja do isteka 40. minute. Riječane je na tri koša zaostatka doveo Marijan Čakarun pogodivši dva slobodna bacanja, a 34 sekunde prije kraja Paolo Marinelli je pogodio tricu.

Dubrovnik je na početku produžetka poveo sa 73:70, ali je momčad Ante Nazora u dvije i pol minute napravila 7-0. Petar Dubelj je tricom smanjio zaostatak domaćih na samo jedan poen (76:77), 34 sekunde prije kraja produžetka.

No, do kraja su gosti pogodili sva četiri slobodna bacanja, a domaći promašili tri pokušaja za tricu pa je Kvarner došao do druge pobjede u ovoj sezoni i s učinkom 2-1 privremeno došao do drugog mjesta.

Isti učinak imaju Dinamo Zagreb i Cibona, a u prva dva kola su po dvije pobjede ostvarili Zadar, Split i Cedevita Junior. Dubrovnik i Vrijednosnice Osijek jedini su klubovi bez pobjede (0-3).

U ponedjeljak su na rasporedu dva posljednja dvoboja 3. kola. U derbiju Cedevita Junior dočekuje Split u zagrebačkom Domu sportova (19.00 sati), a Zadar je domaćin Dubravi (20.00). test