Novak u ligi Čakovec i dalje oduševljava, Gorica slavila u Varaždinu

Sportnet • nedjelja, 13.10.2024.

U šestom kolu Premijer lige – Lige B, Čakovec je slavio na zahtjevnom gostovanju kod Moslavine i tako stigao do pete pobjede, a Gorica je pobjedom kod Varaždina preuzela čelo tablice ispred Nexea koji ima utakmicu manje...

U dva preostala susreta šestog kola Premijer lige – Lige B, gosti su stigli do bodova i tako učinili vrh ljestvice jako zanimljivim. Čakovec je slavio u Kutini, Gorica u Varaždinu pa su trenutačno na vrhu ljestvice te lige tri kluba s deset bodova – Nexe, Gorica i Čakovec.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Važno je reći da klub iz Našica ima utakmicu manje.

U sjajnoj atmosferi gotovo do kraja ispunjenih tribina u Kutini, Moslavina i Čakovec odigrali su vrlo zanimljiv i uzbudljiv susret. Pobjednik je odlučen tek u posljednje dvije minute premda su gosti imali pet pogodaka razlike sredinom drugog dijela.

Ali krenimo redom. Moslavina je susret dočekala bez Marka Mihaljevića i Lovre Maleca, a to znači da je imala jako suženu rotaciju na vanjskim pozicijama. Nakon početnih desetak minuta i dosta izjednačene igre, gosti sredinom prvog poluvremena prvi put vode s tri razlike (9:12). Kako se od toga trenutka do predaha igralo pogodak za pogodaka ta je razlika ostala na i poluvremenu (14:17).

Gosti su još odlučniji u drugom dijelu. Već u 34. minuti odlaze na plus pet (16:21) i čuvaju to sve do isteka 45. minute. Kako su u međuvremenu ostali i bez Brune Negrana, koji je dobio izravni crveni karton, šanse domaćina za povratak u susret nisu bile pretjerano velike. Ali domaćin nije tako mislio, a posebno ne Ivan Laljek.

On je najprije s tri pogotka za redom povukao momčad do minus dva pa do izjednačenja 31:31, tri minute prije kraja. I tu je stao. Umor je učinio svoje. Prave pomoći suigrača nije bilo i Vito Horvat mu je najprije obranio jedan udarca izvana pa onda i sedmerac i tako prelomio susret.

Završilo je 31:33, što je peta pobjeda novog premijerligaša ove sezone. Ukupno 15 obrana imali su domaći vratari (Stipe Purić 8, Vedran Kristić 7).

Ivan Laljek s devet pogodaka bio je najučinkovitiji kod Moslavine. Sedam je dao Darko Krndelj. Kod gostiju fantastičan Tin Baković s 12 pogodaka. Vito Horvat skupio je 12 obrana.

Do pet pobjede stigla je i Gorica. Ovoga puta to su ostvarili u Varaždinu. Nakon izjednačenih prvih desetak minuta i provjeravanja raspoloživih snaga, Goričani sredinom poluvremena imaju plus tri (5:8). Domaćin se muči s realizacijom.

Tin Vrbanec jedini pronalazi put do gostujuće mreže, ali ne može sam. Za to vrijeme Goričani rade seriju od 0-4 i u 26. minuti imaju velikih šest pogodaka razlike (8:14). Varaždinci su to do predaha uspjeli smanjiti za jedan pogodak, ali su i dalje imali dosta razloga za zabrinutost.

U nastavku je progovorilo iskustvo Gorice. Nisu žurili ni jednog trenutka. Išli su na sigurno i mudro čuvali svoju prednost. Kao da su osjetili da domaćin nema dodatnu snagu kojom bi ih pritisnuo. Sve do ulaska u posljednjih deset minuta imali su šest ili sedam pogodaka viška.

Panika ih nije uhvatili ni u trenutku kada su Varaždinci to smanjili na minus četiri (24:28), šest minuta prije kraja. Rutinirano su odigrali do kraja i stigli do druge gostujuće pobjede.

Varaždinski vratari skupili su 13 obrana (Bruno Varšić 8, Marin Šutalo 5).

Najbolji strijelci Ivan Sršen sa šest i Tin Vrbanec s pet. Kod pobjednika 11 obrana vratara (Marin Sorić 7, Mislav Turčić 4). Najučinkovitiji je pak bio Jakov Dujić s devet pogodaka. Šest je dodao kapetan Hrvoje Cekovićtest