Borna Ćorić pobjedom otvorio nastup na ATP turniru u Kazahstanu

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.10.2024.

Borna Ćorić ne može se pohvaliti nekom dobrom formom, ali na ATP turniru u Kazahstanu krenuo je dobro i upisao je pobjedu u dva seta protiv Mađara Fabiana Marozsana...

Iako je 39 mjesta lošije plasiran na ATP ljestvici, Borna Ćorić svladao je Fabiana Marozsana i prošao je u drugo kolo na ATP turniru u kazahstanskom Almatyju.

Igraj na mečeve turnira u Almatyju na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Borni su neophodni mečevi, što više pobjeda kako bi ušao u pravi ritam i vratio se tamo gdje je nekada bio.

Protiv Marozsana je već jednom igrao, prošle godine u osmini finala turnira u Rimu, tamo je slavio s 3:6, 6:4, 6:3, a sada je bio bolji u dva seta.

U prvih šest gemova nije bilo break prilika, a onda je uslijedio maratonski gem koji je otišao na stranu Ćorića za 4:3. Odmah je Marozsan uzvratio breakom, ali Ćorić ponovno stvara prednost i uzima prvi set sa 6:4. U drugom setu Marozsan je krenuo odlično i poveo s 3:0, ali Borna je vrlo brzo imao spreman odgovor i vraća se na 3:3. U završnici seta Ćorić radi break za 6:5, međutim nije u sljedećem gemu završio posao već je odluka pala u tie-breaku. Tamo je Borna pobjegao na 5:2, tako prelomio set i otišao do pobjede.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz meča između Christophera O'Connella i Gabriela Diallatest