Olmissum u raspucavanju do trofeja Superkupa, Futsal Dinamo ostao bez Čekola

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.10.2024.

Olmissum je stigao do trofeja pobjednika Superkupa u dramatičnom finalnom dvoboju protiv Futsal Dinama. Nakon 40 minuta nije bilo pobjednika, niti nakon dodatnih deset minuta i odluka je pala u raspucavanju gdje su gosti bili puno precizniji i mirniji...

Olmissum je slavio u Ciboni, igrači Futsal Dinama bili su neprecizni u raspucavanju i Omišani su imali razloga za slavlje.

Očekivano tvrda i izjednačena utakmica, vidi se da su i jedni i drugi imali dosta promjena, dio bitnih igrača je otišao, neka nova imena su došla i trebat će vremena da sve sjedne na svoje mjesto.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta taktiziranja i malo prilika. Jednu je iskoristio Kristian Čekol u samoj završnici prvog dijela kada je izbio pred vratara i lijepo ga prebacio za vodstvo domaćina.

U drugom dijelu domaćin je prvo ostao bez Pasaričeka koji je neoprezno udario rukom u lice Kusturu i zaradio isključenje, Futsal Dinamo je izdržao s igračem manje, a da stvar bude još lošija, ostao je i bez Čekola koji je zaradio ozljedu te je iznesen s terena.

U 36. minuti Olmissum je došao do poravnanja preko Branca koji je iz blizine zabio.

Otišlo se u produžetke gdje pogodaka nije bilo pa je odluka pala u raspucavanju.

Tamo je prvo Rozga obranio pokušaj Dekanića, zatim je Gudasić zatresao gredu pa je Horvat promašio cijeli gol. S druge strane zabili su svi, Barbarić, Kolobarić i Žilić bili su precizni i Omišani su slavili.

U susretu za treće mjesto Stanoinvest Futsal Pula slavila je protiv Squarea s 5:4.

Povela je Pula s 3:0 hat-trickom Francuza Bendalija, a onda je hat-trickom odgovorio Maro Đuraš.

Ponovno su Puležani poveli pogotkom Mataje da bi Kytola odmah izjednačio. Ipak, dvije minute prije kraja Niko Vukmir ponovno vraća Stanoinvest Futsal Pulu u vodstvo i osigurava joj treće mjesto. test