U-17: Odlična Hrvatska nadigrala Nizozemsku i potvrdila prvo mjestu skupine

hns.family, Petar Jenjić • utorak, 15.10.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina pobijedila je protiv Nizozemske s 3:1 i tako osvojila prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru za plasman na Euro...

Izabranici Marijana Budimira osvojili su prvo mjesto na kvalifikacijskom turniru prvog kruga za odlazak na Europsko prvenstvo.

Igraj na Poljska - Hrvatska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon remija s domaćinom Albanijom te uvjerljive pobjede protiv Farskih Otoka, hrvatski reprezentativci pobijedili su Nizozemsku 3:1 u trećem kolu te tako zauzeli sam vrh kvalifikacijske skupine 3, sa sedam osvojenih bodova, ispred Nizozemske sa šest.

Za vodstvo je pogodio Patrik Horvat u 16. minuti, da bi potom s dva pogotka Hrvatsku na teško dostižnu prednost odveo Tino Kusanović, u 22. i 35. minuti, a posebno je sjajan bio drugi gol. Poraz Nizozemske smanjio je Levi Acheampong u 76. minuti.

Hrvatska će tako kvalifikacije za europsku smotru nastaviti u Ligi A drugog kvalifikacijskog kruga.

Odmah po završetku utakmice, čestitku izborniku Marijanu Budimiru uputio je predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić.