Vodeni sportovi

Splitski Jadran do nove pobjede u Ligi prvaka!

Petar Jenjić • utorak, 15.10.2024.

Vaterpolisti splitskog Jadrana stigli su do druge pobjede u Ligi prvaka. U susretu drugog kola skupine B slavili su u gostima kod Dinamo Tbilisija...

Drugo kolo Lige prvaka donijelo je i drugu pobjedu za vaterpoliste splitskog Jadrana. Nakon što je poslije raspucavanja svladao Radnički, hrvatski prvak danas je slavio kod Dinamo Tbilisija.

Igraj na vaterpolsku Ligu prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovoga puta nije bilo toliko drame, Jadran je slavio u regularnom vremenu s 10:16 i tako stigao do pet osvojenih bodova. Gruzijska momčad ostaje na nula.

Prvu četvrtinu hrvatski prvak zaključio je vodstvom od 3:5, a domaćin je smanjio do poluvremena na 6:7. Nakon što je treću dionicu dobio s 1:5, Jadran je mirno odradio zadnjih osam minuta.

Najbolji je kod Jadrana bio Jerko Marinić Kragić s četiri gola, dok je Loren Fatović dodao tri pogotka. Marko Bijač skupio je 13 obrana.

Po dva gola kod Dinama zabili su: Boris Vapenski, Sandro Adeišvili i Giorgi Magrakvelidze. Vratar Irakli Razmadze skupio je devet obrana. test