Dinamov Kongoanac asistirao u debiju za reprezentaciju

Branimir Korać • srijeda, 16.10.2024.

Jučer je odigrana nova runda kvalifikacijskih utakmica za Afrički kup nacija, a reprezentativni debi upisao je Dinamov ofenzivac Nathanael Mbuku i odmah se istaknuo asistencijom...

Mladi 22-godišnji krilni napadač Nathanael Mbuku stigao je u Dinamo na posudbu ovog ljeta, još uvijek prolazi kroz fazu prilagodbe i u statusu je prinove, a ne pojačanja.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je za njega novost i novi list u karijeri, a isto vrijedi i za reprezentaciju Demokratske Republike Konga.

Mbuku je stekao pravo nastupa za DR Kongo za kojeg se odlučio nakon što je prošao kroz mlade francuske selekcije, a jučer je upisao i službeni debi za novu reprezentaciju.

DR Kongo je u sklopu kvalifikacija za Afrički kup nacija gostovao kod Tanzanije i upisao pobjedu 2:0, a Mbuku je u 87. minuti asistirao za 1:0 Meschacku Eliji.

DR Kongo je na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom nakon četiri kola, ispred Gvineje, Tanzanije i Etiopije te je već osigurao nastup na Afričkom kupu nacija. test