SuperSport Prva NL, 7. kolo, 16.10.2024, 15:30 h, Dugopolje, ŠC Hrvatskih vitezova
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Vice Vidović (Split), Kristijan Kuduz (Vrlika)
Dugopolje
Dugopolje
0:0(0:0) Croatia Zmijavci
Croatia Zmijavci

Siromašan dvoboj u Dugopolju, domaćin godinu dana bez pobjede na svom stadionu

Branimir Korać • srijeda, 16.10.2024.

U posljednjem susretu sedmog kola SuperSport Prve NL Dugopolje je ugostilo Croatiju iz Zmijavaca. U susretu s vrlo malo prilika, pogodaka nije bilo čime je Dugopolje nastavilo crni niz bez pobjede na svom travnjaku.

Drago Šarić
57'
14
Franjo Lazar
67'
25
Zlatan Koščević
74'

Vilim Gec
60'
2
Bastos Rodrigo Vaz Gouveia
60'
22
Jere Vrcić
79'
20
Patrik Jug
79'
15
Šime Žužul
90'+8'
Ivan Radeljić

Još tamo 21. listopada prošle godine Dugopolje je upisalo posljednju domaću prvenstvenu pobjedu. Tada je ugostilo Cibaliju i slavilo s 4:0 i nitko nije mogao niti pomisliti da će više od godine dana čekati na slavlje na svom terenu.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nadali su se Dugopoljci da će upisati tri boda protiv Croatije iz Zmijavaca, ali odigrali su dosta skromnu utakmicu i remizirali bez pogodaka.

Bio je to dvoboj bez praktički ijedne stopostotne prilike, tek nekoliko udaraca izvana i obostrano vrlo skromno u igri prema naprijed.

U prvom dijelu svoj udarac izvana oprobali su Tomislav Krizmanić na jednoj strani te Boško Jemo i Luka Kekez na drugoj strani, ali nije bilo opasnosti za vratare.

Očekivalo se kako će u drugom dijelu ipak biti više uzbuđenja i kvalitetnog nogometa, ali nastavilo se u istom ritmu.

Najveće uzbuđenje dogodilo se u 77. minuti kada je Alexandre Klopp u dvoboju s Buličićem pao u 16 metara, nekakvog kontakta je bilo, ali Toni Dadić je smatrao kako to nije bilo dovoljno i da je Klopp pokušao odglumiti prekršaj.

Za to je nagrađen drugim žutim kartonom i u suzama je napustio travnjak smatrajući kako je Dadić pogriješio.

U sudačkoj nadoknadi susreta ružne scene, vratar Croatije Mario Gudelj nehotice je pet tijekom intervencije pogodio u bradu Marka Šutu koji je ostao bez svijesti ležati na travnjaku, srećom brzo mu je pružena pomoć i na nogama je napustio travnjak.

Ostalo je 0:0 u dvoboju u kojem su malo pokazali i jedni i drugi. test