Barcelona prekinula negativan niz protiv francuskog prvaka, Crvena zvezda na vrhu jedina neporažena

HINA, Mario Borko • srijeda, 16.10.2024.

U srijedu je na rasporedu bila samo jedna utakmica košarkaške Eurolige, a njome je kompletirano treće kolo. Barcelona je na svom parketu s lakoćom pobijedila Monaco i tako ostavila Crvenu zvezdu na vrhu kao jedinu neporaženu momčad...

U posljednjoj utakmici trećeg kola Eurolige košarkaši Barcelone su pobijedili na svom parketu Monaco 86:71 i time zaustavili negativan niz u međusobnim susretima protiv ovog suparnika.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Monaco je protiv Barcelone, prije srijede, slavio u posljednja tri dvoboja u nizu. Ovaj put je od početka sve išlo na stranu španjolskog sastava koji je kroz cijeli ogled držao suparnika na priličnom rezultatskom odstojanju, te je uvjerljivo ostvario drugu pobjedu u sezoni.

Katalonci su prvu četvrtinu završili s osam poena prednosti, do poluvremena su ostali na tom odstojanju od Francuza, ali u treću dionicu igre dobili su 24:15 i tako otklonili sve dvojbe oko pitanja pobjednika.

Monacu je ovo bio prvi poraz.

S 21 poenom prvi strijelac Barcelone bio je Kevin Punter koji je tome dodao po tri skoka i tri asistencije. Nicolas Laprovittola ubacio je 13 poena, a Jan Vesely deset uz šest skokova.

Kod Monaca je 13 poena ubacio Elie Okobo, a imao je i sedam asistencija. Alpha Diallo zabio je 12 koševa, a razigravač Mike James 11 uz katastrofalan šut i samo jednu asistenciju.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda, jedina neporažena momčad, s omjerom 3-0. Po dvije pobjede i poraz imaju Monaco, Panathinaikos, Olympiakos, Žalgiris, Maccabi, Baskonia, Fenerbahče i Barcelona. test