Raspoloženi Mihić i Alilović predvodili Wislu do prve pobjede u Ligi prvaka

Branimir Korać • petak, 18.10.2024.

Odigrani su svi susreti petog kola Lige prvaka, a najuvjerljivija bila je Wisla koja je na hrvatski pogon upisala visoku pobjedu protiv Eurofarm Pelistera...

Wisla je napokon došla do prve pobjede, ugostila je na svom parketu Eurofarm Pelister i glatko slavila 26:18. Makedonci nisu izdržali u drugom poluvremenu, postigli su samo sedam pogodaka i upisali uvjerljiv poraz 26:18.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mirko Alilović skupio je 11 obrana, a Lovro Mihić je postigao osam pogodaka dok je Leon Šušnja dodao jedan. Kod Eurofarma pet golova postigao je Filip Kuzmanovski dok je Filip Ivić upisao tek dvije obrane.

Kielce je uljepšalo poljsku večer pobjedom u gostima kod Kolstada 33:32. Norvežani su igrali dobro, vodili u prvom poluvremenu s četiri gola razlike, ali već do odmora su se gosti vratili.

U drugom dijelu Kielce je pobjeglo na 26:20 te se činilo da je pobjednik odlučen, ali ovaj put Kolstad je imao odgovor, serijom 8:1 dolazi do preokreta. U završnici susreta odvijala se prava drama, prvo je Simen Ulstad Lyse zabio za 32:32, a onda je u posljednjim trenucima Arcjom Karaljok donio pobjedu Kielceu.

U pobjedničkom sastavu po osam golova postigli su Arkadiusz Moryto i Dylan Nahi dok je šest golova dodao Jorge Maqueda. Sandro Meštrić upisao je jednu obranu, a Igor Karačić nije postigao niti jedan pogodak iz tri pokušaja. Kod Kolstada po osam golova postigli su Simon Jeppsson i Lyse.

Sporting iz Lisabona i dalje se nalazi na vrhu skupine nakon što je slavio protiv Füchsea s 35:33. Nijemci su bili bez Mathiasa Gidsela, a to je hendikep koji nije lako nadomjestiti. Ipak, do kraja su držali neizvjesnost, ali domaćin je s dva gola Martima Coste u završnici otišao do pobjede.

Costa i Orri Freyr Thorkelsson postigli su po osam golova, a kod Berlinčana po sedam su zabili Jerry Tollbring, Lasse Andersson i Nils Lichtlein.

PSG je preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Dinama iz Bukurešta. Rumunji su odradili sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili s 19:16, ali u drugom dijelu Parižani su bili bolji i otišli do pobjede.

Jannick Green završio je s 12 obrana, Elohim Prandi postigao je devet golova, Kamil Syprzak dodao je osam, a Ferran Sole sedam. Kod Dinama po pet golova postigli su Haukur Thrastarson i Ali Zein.

Veszprem je očekivao lakši posao protiv Fredericije koja je upisala četiri uvjerljiva poraza, ali u ovom susretu igrala je sjajno i izgubila je s tijesnih 34:32. U završnici je došla na gol zaostatka, ali nije dobila priliku za poravnanje.

13 obrana u domaćem sastavu upisao je Mike Jensen, devet golova postigao je Nedim Remili, po pet su dodali Hugo Descat i Sergej Kosorotov, a Luka Cindrić postigao je tri pogotka. Kod Fredericije sedam golova postigao je Martin Bisgaard, a pet je dodao Reinier Taboada Dranquettest